Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 09.06.10   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Gecmisten bugüne Kapanan Alevi forum ve Alevi siteleri dosyasi

Merhaba Sevgili canlar Piryolu.com gecmisi Alevi.org dayanmaktadir. gecmiste Alevi.org da yoneticilik yaparken Site sahibinin vurdum duymaz pervasiz hareketleri yuzunden bu siteyi acmayi uygun gorduk..

Alevi.org sohbet odasinda yoneticilik yapiyorduk sozum ona bekcilik yapiyorduk tek bir admin sifresi vardi. SELTICTR onunla 8 arkadas gece gunduz sitede bekcilik yapiyorduk alevi baci ve kardeslerimize laf atan rezil kisileri siten atiyorduk.. Site sahibinin almanyada olmasi ona ulasma imkanimizi dahada kisitliyordu.

Alevi.org gunde 200 e yakin sohbet odasinda online olan bir siteydi siteyi ayakda tutan kisilerin talepleri gormezden gelince Bir toplanti yapip neler yapicagimiza karar verdik; uzamanlar Seyfi Abi, Umit aksahin,sevgili kardesim Bilal,ALi ,ismail,AYYIL , Tuncer Yilmaz, bir site kurma onerisi sundular. ilk etapda hayir dedi cogunluk daha sonra sitedeki kufurlesmeler ve kavgalar nedeniyle herkes bu fikre evet dedi..

Uzamanlar starbilgi.com yoneticisiydim arkadasim MURAT UNAL ile birlikle bilgisayar, interaktif projeler ve guncel haberler oyun vs gibi etkinliklerimizin oldugu genis kamsamli bir platforum kuruculariydik..

Kod nedir html nedir php nedir bilmezdim.. Interneti eve yeni baglamisdim. asker arkadasim Can dostum murat a ben bir alevi sitesi kurmak istiyorum. ne yapilir ne edilir bilmiyorum bana bu konuda yardimci olurmusun dedim, tabiki seve seve dedi. Zaten adam deli gibi siteler yapiyordu.

Hersey tamamdi ama Site adi ne olucakdi.Domain belirlememiz gerekiyordu;
birgun ruyamda biri bana piryolu dedi sabah uyandigimda ilk isim Piryolu.com alan adini satin almak oldu.
arkadaslar aralarinda site ismini bulmaya calisrken onlara site isminin Piryolu.com olurmu dedim kesin almislardir cihan dediler hayir ben aldim bile sevincle siteyi kurduk. Xai ilk tepkisi iyi domain bulmusun cihan dedi . kopyala yapistir oraya bak buraya bak bu olsun suda olsun..

MURAT in kafasini sisiriyorduk gel zaman git zaman site bitti..
Calismalara basladik ilk sitemiz SMF idi Cok kapsamli bir site yaptik baya bir katilim oldu . Zaman icinde Murat Bana artik cihan sen siteyi tek basina idare edersin gerisi sana kalmis dedi.
Zaman icinde kendimide Gelistirdim Kod ve eklentiler yazmaya ve siteyi ayakta tutmaya calisdim. En son surecte Sitemiz vbulletin e gecis yaptik

Bu Sitenin Olusumunda Cok emegi gecen canlar vardir Murat Unal basta olmak uzerebu Sitenin olusumunda herdaim yanimizda olan butun arkdaslarima Cani gonulden tesekur ederim.

Gelelim gecmisden bu gune kapanan alevi sitelerine..

ilk olarak Kizilbasforum ele alalim cok genis kapsamli ve iyi bir alevi forumuydu Neden kapandigi ve kapatildigi hala belirsizligini koruyor..

Alevileriz.biz gecen gunlerde alevilerizbiz kapanmasi Alevi camiasini baya bir uzdu. Kizilbasforumda oldugu gibi alevileriz.biz kapanmasida baya bir ilginctir. Acaba bir siyasi baskimi var yoksa baska bir faktormu..

MerdanAleviler.com bu site ilk zamanlar baya iyi durumdaydi. suan Site kapali .Site sahibide tekrar siteyi acmamasida dusundurucu acikcasi...

alevicanlar.org baya kapsamli bir alevi platforumu Hesap durduulmus Ya lisansiz vbulletin kullanimindan yada baska bir faktor olabilir sonuc olarak yine kapanan bir alevi forumu..

seheryeli.com cok guzel bir alevi forumudu en son hacklenmisdi simdi domain bosda kapanip giden bir alevi forumu daha..

alisevilmezmi.com bu sitede baya uyesi olan bir site idi bir kac kez hacklenmisdi MP3 paylasimi yaptigi icin MUYAP tarafindan domain dondurulmus olabilir..

Ayrica kapanan alevi forumlarinin Cogu Lisansiz ve bilisim suclari nedeniyle kapanmistir..

nedir bu bilisim suclari hack ve mp3 paylasimi gibi konulari sitelerinde bulundurmalari kullanici ve ziyaretcilerin bilgisayarlarina zarar vericek paylasimlari sitelerinde bulundurmalari nedeniyle ya domainleri donduruldu. yada site kapatildi..

Makale ve yazi sahsima aittir...
Sponsor Reklamlar

ayyil, ertooth, Asi_Kardelen ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.06.10   #2
ayyil
ayyil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
özel üye
Üye
Nereden: İSTANBUL / SARIGAZİ
Rep Puani : 20
Standart Cevap: Gecmisten bugüne Kapanan Alevi forum ve Alevi siteleri dosyasi

Evet arkadaşlar bunlar sadece Cihan'ın paylaştıkları güzel sözleri ve forum geçmişimiz hakkında verdiği bilgiler için kendisine çok teşekkür ederim. Gerçek anlamda forumlara ciddi şekilde emek verenler var. Bunların hiçbiride bir çıkar beklemeden yapılan eylemlerdir.

Neden kapatıldığı konusuna gelince teknik anlamada Cihan gerekli bilgileri vermiş ancak ben üyeler açısından ele almak isterim. En başta ilk zamanlar yani forum kültürü yeni yeni başlarken insanlar her türlü paylaşımlarını bu forumlar aracılığı ile yaparken şimdilerde ise Facebook'un hayatımıza girmesi ile bu süreç sekteye uğratılmış ve aktif paylaşımlarını Facebook aracılığı ile yapar olmuştur...

Ben hiçbir şekilde forumlarda aldığım tadı Facebookta bulamayanlardanım ve elimden geldiğincede bu kültürü yürütmek isteyenlerdenim.

Şunuda itiraf etmek isterim ilk zamanlar sadece forumlara görüşlerimi iyi yada kötü yazarken şimdilerde ise Cihan sayesinde teknik donanımada sahip oldum ve bu alana yönelik ilgim arttı ve kendimi geliştirdim, ben Cihan'ın eğittiği ne ilk nede son üyeyim hiçbir beklentisi omadan insanlara sonsuz bilginin kapılarını açan Cihan'a verdiği emeklere ve öğrettikleri için çok teşekkür ederim.

.................................................. ..
Sponsor Reklamlar

Asi_Kardelen, akdora ve ulas_ 1 bunu beğendiler.

""ÖNCE İNSAN""

""YORUMUN BENİM İÇİN DEĞERLİ""
ayyil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.06.10   #3
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Bu yaziya herkesin bir goz atmasini rica ediyorum...

Sizce Alevi forumlari ve Siteleri neden kapaniyor ve kapatiliyor...
Yorumsuz birakmayin dusuncemiz varligimizin kanitidir...

Ben Tesekur ederim Ayda. Bir siteyi ayakda tutan bu sitedeki uyelerdir..
Yonetici ve admin sadece gozculerdir.. Asil sitenin sahipleri uyelerdir.
Ben uzun zamandir, Alevi toplumu icin birseyler yapmaya calisyorum, Kapatilan alevi forumlari acaba bir siyasi baskidan dolayimi kapatildi yoksa bir tehdit yada baska bir faktormu var

Bir site nasil en iyi olur cok basit acilan her konuya cevap verirseniz. konuyu acan uye Kusmez ona deger verdiginizi anlar ve daha cok gayretle cabayla calisir

Bu ozel hayatimizda boyledir. Hani derlerya sana desem bu penceren kendini at atarmisin biz aleviler duygusal bir toplumuz tonla para versen yapmaz ama senin icin canini verir..

Ayrica Site acmak kolay herkes site acar onemli olan kisileri bilinclendirmek ve onlara birseyler vermektir..

facebook a bence CAI veya FBI tarafindna hazirlanmis bir sistemdir Dunyanin 3de 2si facebook uye arkadaslariniz onlarin arkadaslari akrabalariniz herseyiniz orda FIsleniyorsnuz ya daha otesi varmi..

Gecmisde Piryolu.com uyelerin bilgilerini vermem icin beni tehtid ettiler Para teklifinde bulundular ev tlf ,
cep numarama ulastilar Korktum Siteyi kapatdim. ne var ne yok sildim.. Yurt disina yerlesince yeniden acdim siteyi..

Siz sitenize sahip cikmazsaniz yukaridaki alevi siteleri gibi kaybolup gider..

Sponsor Reklamlar

ayyil, Asi_Kardelen ve akdora bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.06.10   #4
akdora
akdora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: bakıpta görülemeyen uzanıpta tutulamayan yerden...

Öncelikle böyle güzel bilgilendirme yapan can kardeşlerime teşekkür ederim..

Biz kimliği alevi olan kardeşlerimiz olarak artık ötekileştirilmeye çabalanan bir kesimiz arkadaşlar..Ve bu çabalara karşı kendi kimliğimizden öğretilerimizden bir şekilde uzaklaşıyor ve uzaklaştırılıyoruz..bu sebeptir ki günümüz teknoloji çağında bile bu duruma karşı gelebilmek için içtenliği sıcaklığı dostluğu kazanmak geliştirmek ve dik durabilmek için böyle bir çatı altında bulunmak hepimiz için ayrı bir mutluluk kaynağıdır..

Çatısı altında bulunduğumuz Piryolu ise öncelikle Cihan kardeşimizin sonra yönetimde ki diğer can kardeşlerimiz ve illede burada bulunan diğer biz üyeler tarafından gelişmesi için elele kolkola birlik içinde olmalıyız.Ve bununda ilk koşulu Ayyıl arkadaşımızında ifade ettiği gibi açılan kendi forumumuza elimizden geldiğince sahip çıkmaktan geçmektedir.. Ve herkesin bu konuda elinden geldiğince birşeyler yapmasını temenni ediyorum..

Saygılarımla ,
İbrahim Sarı
Sponsor Reklamlar

Alevi, ayyil ve Asi_Kardelen bunu beğendiler.

kendi olarak, sana gelen
sana gereksinimi olmadan, seni isteyen
sensiz de olabilecekken, senin ile olmayı seçen
kendi olmasını, seninle olmaya bağlayan
o, işte…

Oruç Aruoba....

Biz kendimizi adadık o renklere..Ayrılık nedir bilmedik yüreğimizde..Öyle bir bağlandık ki ölüm bile diz çöktü önümüzde..
akdora isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.06.10   #5
ulas_ 1
Kıdemli Üye
Üye
Rep Puani : 10

bahsi geçen forumlara bende üye idim uzun zaman önce.kızılbaş forum büyük ihtimalle terör örgütü lehine yazılan yazılar tarafından kapanmıştır diye düşünüyorum.alevileriz.biz yönetimi kadar diktatör bencil ahmak insanları tanımadım görmedimde. hatta amasyalı can belki hatırlar, bir basit seviyesiz aşalık bir yönetici bayanı mahkemeye verecektim suçum ney? 5 tane farklı nikle üye olmuşum ve ne ilginçtir ben 3 tanesiyle sürekli tartışırdım siyasal ve alevilik hakkında(tartışma derken kavga değil) ve forumun orta yerine sahtekar ulaş diye konu açtı ve ana kadar ulaş forumun en bey efendisi en kibar en iyi insanı olarak biliniyordu. konuyu açtı tabi ben yazamıyorum ama okuyorum. beni ayın canı seçenler bir saniyede hakaretler etmeye başladı VE BİR KİŞİ SADECE BİR KİŞİ ISRARLA TANIDIĞIM ULAŞ BÖYLE BİRİ DEĞİLDİR YANLIŞ YAPIYORSUNUZ DEDİ ODA ŞUANDA BURDA VE TESADÜFEN KARŞILAŞTIĞIM AMASYALI CAN DOSTUMDU.. yöneticelere yazabildiğimi öğrendim yanılmıyorsam ismi can dı forum sahibi anlattım durumu. insan kendiyle kavga edermi tartışırmı dedim bakın yazdığım mesajlara hep 3 insanla tartışmışımdır ben kendimle tartışacak kadar geri zekalımıyım dedim. sonra bu zahtı muhterem olayı araştırdı ve olayı çözdü dns falan karışması dedi o kişiler siz değilsiniz diyip banı kaldırdı. hemen avukatımla görüştüm 25 dakika sonra bilgisayar başına geleceğini söyledi bende aptallık yapıp bunu yazdım avukat diyince bana edilen hakaretler konu hepsi kayboldu yerine özür dileriz ulaş konusu geldi . burda kalamam dedim çünkü sizlere baktıkça insanlığımdan utanacam birtek amasyalı dosta veda edip çıktım.. benim gibi onlşarca insana haksızlık edildi kapanması çok iyi olmuş
Sponsor Reklamlar

ayyil, Deniz, Asi_Kardelen ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

En-el Hak
ulas_ 1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.06.10   #6
ulas_ 1
Kıdemli Üye
Üye

hayatım boyunca insanlara saygısızlık yapmamışımdır bayanlarada asla yapmadım ama o aşalık dramı olurda görürsem yani yüz yüze ilk yapacağım şey yüzüne tükürmek olacaktır ve tesadüf burda karşılaşırsam zaten edeceğim hakaretten beni banlarsınız ama banlanana kadar devam ederim hakaretlerime ve sonra forumdaki bütün güzel insanlarda özür diler giderim. bak yine aklıma geldi gerilmeye başladım
Sponsor Reklamlar

ayyil, Asi_Kardelen ve cangibi62 bunu beğendiler.

En-el Hak
Alt 09.06.10   #7
akdora
akdora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: bakıpta görülemeyen uzanıpta tutulamayan yerden...

ulas_ 1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hayatım boyunca insanlara saygısızlık yapmamışımdır bayanlarada asla yapmadım ama o aşalık dramı olurda görürsem yani yüz yüze ilk yapacağım şey yüzüne tükürmek olacaktır ve tesadüf burda karşılaşırsam zaten edeceğim hakaretten beni banlarsınız ama banlanana kadar devam ederim hakaretlerime ve sonra forumdaki bütün güzel insanlarda özür diler giderim. bak yine aklıma geldi gerilmeye başladım

Ulaş can,

Kızgınlık ve öfke ruhumuzun yatıştırıp benliğimize zarar veren en büyük faktörler arasındadır..Yaşadığın şeyler güzel şeyler olmasa da içinin öfkesi dinmeyecek olsada karşında ki insana sergilediğin tavır kendini yansıtır ki her ne kadar seni tanımıyor olsamda insana değer veren bir yapıya sahip olduğunu düşünüyorum.. O yüzden bir kişiye olan kızgınlığın öfken ne kadar çok olsa da böyle bir şey yapmanı burada seni seven kişiler adına yapmamanı temenni ederim..Sonuçta bir kişiye olan kırgınlık ve öfken diğer arkadaşlarınla dostlarınla ayrılmana sebep olmamalı.. Umarım içinde öfke yerine dinginliğe bırakır..
Sponsor Reklamlar

ayyil, Asi_Kardelen ve ulas_ 1 bunu beğendiler.

kendi olarak, sana gelen
sana gereksinimi olmadan, seni isteyen
sensiz de olabilecekken, senin ile olmayı seçen
kendi olmasını, seninle olmaya bağlayan
o, işte…

Oruç Aruoba....

Biz kendimizi adadık o renklere..Ayrılık nedir bilmedik yüreğimizde..Öyle bir bağlandık ki ölüm bile diz çöktü önümüzde..
akdora isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.06.10   #8
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

Alıntı:
alevileriz.biz yönetimi kadar diktatör bencil ahmak insanları tanımadım görmedimde. hatta amasyalı can belki hatırlar,

tabiki hatırlııyorum sevgili yoldaşım lakin o sitenin adı alevicanlardı.bunu düzeltmek istedim.

Alıntı:
bir yönetici bayanı mahkemeye verecektim suçum ney? 5 tane farklı nikle üye olmuşum ve ne ilginçtir ben 3 tanesiyle sürekli tartışırdım siyasal ve alevilik hakkında(tartışma derken kavga değil) ve forumun orta yerine sahtekar ulaş diye konu açtı

hayatımda hep doğrunun yanında haklıyla bir olmaya çalışmışımdır.ki bu böylede sürecek ömrüm boyunca.
biraz işin yönetim tarafını anlatayım yoldaşım.tek bir yönetici tek başına karar veripde bir kişiyi adaptasyon veya banlamaya yetkisi yoktur cezalar konular yönetim odasında görüşülür tartışılır oy birliğiyle kararlar alınır. yani bir kişiyi şuçlamayalım diyeceksinki yani o yönetici neden konu açtı forumlarda forum sözcüleri vardır alınan kararları forumda duyurmaktır görevleri

Alıntı:
ana kadar ulaş forumun en bey efendisi en kibar en iyi insanı olarak biliniyordu. konuyu açtı tabi ben yazamıyorum ama okuyorum. beni ayın canı seçenler bir saniyede hakaretler etmeye başladı

melesef bu çok üzücübir olaydı. benimde başıma geldi. takma kafana derim zaman zaman başımıza sanalda olduğu gibi reel dede gelmekte. bu gibi hadiseler.
iyiler bir gün birbirini bulacaktır bak yıllar sonra beni buldun

Alıntı:
VE BİR KİŞİ SADECE BİR KİŞİ ISRARLA TANIDIĞIM ULAŞ BÖYLE BİRİ DEĞİLDİR YANLIŞ YAPIYORSUNUZ DEDİ ODA ŞUANDA BURDA VE TESADÜFEN KARŞILAŞTIĞIM AMASYALI CAN

doğru olanın haklı olanın devamlı yanında oldum olacağımda.

Kalp Güzel Olursa Dilden Güzel Söz çıkar.
H.Z aLİ
Sponsor Reklamlar

ayyil, Asi_Kardelen, akdora ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.06.10   #9
ulas_ 1
Kıdemli Üye
Üye

çok teşekkür ederim yorumunuz için. ve hepinizden özür dilerim bir an sinirime yenildim. amasyalı can dostum senden istirhamım yazılarımı silersen ben beceremedim
Sponsor Reklamlar

ayyil, Asi_Kardelen ve akdora bunu beğendiler.

En-el Hak
Alt 09.06.10   #10
ulas_ 1
Kıdemli Üye
Üye

Amasya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
tabiki hatırlııyorum sevgili yoldaşım lakin o sitenin adı alevicanlardı.bunu düzeltmek istedim.

teşekkür ederim yoldaşım demek aklımda yanlış kalmış.. bahsi geçen kişiyi ve diğer 5 kişi olduğum isimleri tutmuşum hafızamda.. çok teşekkür ederim yoldaşım ve seni sanaldan bile olsa tanımak gerçekten büyük bir onurdur
Sponsor Reklamlar

Asi_Kardelen bunu beğendi.

En-el Hak

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...