Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23.08.10   #16
eftelya_58
eftelya_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Rep Puani : 20
Standart Cevap: Hz. Ali (rad) Kendisini Sevenlerin Namazlarını Kılmış mı?

Sadi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Evet, ilgiliyim. Ama soyle bir sey var: Namazini kilmayan Sunni kilmadigini kabul edip, kilmam der. Kendisine gore nedenleri var. Tabii ki yanlis yoldadir. Ama zorla kildiramazsin ki. Kilmam der ve o kadar. Bazilari namazi baslar. Bazilari da kilar. Genelde Sunniler bes vakit namazi kilarlar. Bir sunni kilmazsa bu onun sorunu, ama Sunni mezhebinde 5 vakit namaz her kese farzdir. Bugunki alevilik yolunda gidenlerde boyle bir sey yok. Onlar namaz kilmamayi yayarlar. Hz. Ali'yi icten sevin ve yeter. Ben Aleviler namaz kilsinlar demedim. Ben neden Muslumanim derler ve namaz kilmiyorlar diyorum ve hic ikna edici bir cevap daha gelmedi. Peygamber Efendimiz SAV "Kufurle iman arasinda Namaz vardir" buyuruyor. Acaba bugunki Aleviler bunu hic dusunmuyorlar mi.

Yine bunlar kilmayanlar icindir, kiliyorsaniz size degildir...

Bizim inancımızda şekilciliğe yer yoktur."Hak" aşkına her yerde namazımızı kılarız.

Namaz'ın kelime anlamı Salât,yani Dua'dır.Duamızı da ibadet yerimiz olan Cemevlerimizde yaparız.Kâbemiz ise İNSANdır.Bugün mezhepler arasında bile namaz kılma şekilleri farklılıklar gösteriyorsa,bizim namazımız hakkında da kimsenin yorum yapmaya hakkı yoktur...

Saygılar...
Sponsor Reklamlar

eftelya_58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti