Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23.08.10   #13
Sadi
Üye
Üye
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Hz. Ali (rad) Kendisini Sevenlerin Namazlarını Kılmış mı?

eftelya_58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Sadi;

Öncelikle şunu söylemeliyim ki,her "Ali'yi seviyorum,öyleyse bende Aleviyim" demekle Alevi olunmuyor malesef.Eğer iyi bir araştırma yaparsanız,Alevi olduğu halde "Düşkün" ilan edilebilme olayı da vardır.İçin de ÖNCE İNSAN sevgisi olacak...

Ben başlıkta söylenen sözü ASLA KABUL ETMEYENLERDENİM.Bu söz bence sürekli ve sürekli "Neden Camiye gitmiyorsunuz,neden Namaz kılmıyorsunuz?" sorularından ve bu soruya cevap vermekten artık bıkmış halkımızın kısaca cevap verme şeklidir diye düşünüyorum.

Madem ki din Kul ile Allah arasındadır,o zaman bırakında herkes bildiği gibi yaşasın.Namazımızı da kılıyoruz,Orucumuzu da tutuyoruz.Kimsenin kimseye inancı hakkında müdahele etme hakkı yok!

Saygılar...

Dediklerinize aynen katiliyorum. Emri bil ma'ruf ve nehi enil-Munker yapmak Peygamberler basta olmak uzere hepimizin vazifesidir.

Bir insan, bilmeyerek atese gidiyorsa, ona atese gittigini soylememek vicdansizliktir, degil midir? Aynen oyle de Namazi kilmamak icin Hz. Ali sevgisini bahane edip Allah'in emrini terk edenlerin gidecegi yol da Kur'an'in ve Hadisin verdigi haberlerle atese gidiyorlar. Onlara bunu haber vermemek de vicdansizliktir. Onun icin dinimizin emri olan teblig vazifemizi yapmak amaciyla baskalara karismiyoruz, ama ilgisiz de olmayiz. Anlara yanlis yoldasiniz demek herkesin vazifesidir. Bunlar namazi kilmayanlar icindir, kilanlara sozumuz yok tabii...
Sponsor Reklamlar

Sadi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti