Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14.06.10   #21
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Alevi Köylerinde Camilerin Olması Sizce Doğrumu ?

Oncelikle ulkedeki cami sayilarini hesaplayalim.Mahalle basina 10 cami dusen bir ulkede yasiyoruz. Kaldiki cami disinda hic bir ibadet seklini kabul etmeyen bir sisteme sahibiz.Bizler kendi koylerimizde dahil bu direnci gosteremezsek kendi ibadetimizi ibadethanemizi nasil kabullendirecegiz. Biliyorsunuzki aleviler uzun zamandir cem evleri ibadet yerlerimizdir diye bir kapmanya baslatti ve devam ettiriyor. Bu kampanya cercevesinde cem evlerimizi insaa etmeye calisiyoruz. Izin almaya ve ibadetimizi benimsetmeye calisiyoruz. Bu surec devam ederken alevi koylerimizde cami nin sizce isi nedir ?

Cevapta su olsa gerek ulkede okadar cok imam hatip mezunlari varki hepsini bir yere yerlestiremiyorlar napacaklar kose basina cami dikip oraya hoca diye yollayip maasa baglayacaklar . Bu maaslar sizlerin bizlerin vergilerinden odenmekte. Neden ben gitmedigimiz ibadetini etmedigim bir binanin parasini karsilayim ?

Bir camide cem yapilma fikride bana cok itici geldi.Bizim ibadet yerimiz cem evimizdir.Camiye ihtiyac duymuyorken koylerimize neden zorunlu sekilde cami yapilmasini onayliyalim ?
Sponsor Reklamlar

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti