Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07.06.10   #1
akdora
akdora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: May 2010
Nereden: bakıpta görülemeyen uzanıpta tutulamayan yerden...
Yaş: 39
Mesajlar: 397
Rep Puani : 20
Standart Atatürk'ün Başarı Öyküsü ve biz


hayatı çaresizliklerle dolu bir adamın öyküsüdür.....!7 yaşındayken babasını kaybetti ve yetim kaldı.Yalnız ve kapanık biri olarak yaşamaya oradan oraya sürüklenmeye başladı.

8 yaşında okuldan alındı ve köyde yaşadı.Zamanını tarlalarda kargaları kovalamakla geçirdi

10 yaşında yüzü kanlar içinde kalacak şekilde yeni okulundaki hocasından dayak yedi.Ailesi onu okuldan aldı.Sinirden ve korkudan üç gün evinden çıkmadı.

17 yaşında hayalindeki okulun istediği bölümü için gerekli not ortalamasını tutturamadı.

24 yaşında tutuklandı günlerce sorguya çekildi ve 2 ay tek başına bir hücrede hapis yattı.

25 yaşında sürgüne gönderildi.

27 yaşında kendisinden 1 yaş büyük meslektaşı kendisininde üyesi bulunduğu derneğin çalışmaları ile kahraman ilan edilirken kendisi hiç önemsenmiyordu.Doğduğu şehrin merkezinde rakibi törenlerle karşılanırken, o,kalabalık arasında yalnız başına olanları izliyordu.

30 yaşında kendisi başka şehirleri düşman elinden kurtarmaya çalışırken doğduğu şehir düşmanların eline geçti.
Amiri onu kendisinden uzaklaştırmak için başka göreve atanmasını sağladı.Yeni görevinde fiilen işsiz bırakıldı.Aylarca boş kaldı.

37 yaşında böbrek hastalığından viyana'da 2 ay hasta ve yalnız halde yatı.
komutan olarak yeni atandığı ordu dağıtıldı.

38 yaşında savunma bakanı tarafından görevinden alındı.
bir toplantıda giyebileceği bir tek sivil elbisesi bile yoktu ve başkasından bir redingot ödünç aldı.cebinde sadece 80 lirası vardı
Kendisi için tutuklama kararı çıkartıldı.
En yakın beş arkadaşından üçü kongre temsil heyetine üye olmaması için oy kullandı.

39 yaşında idam cezasına çarptırıldı.

Sonra ne mi oldu??

42 yaşında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı oldu..!

Okuduğunuz öykü efsanevi lider MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'e aittir.Şimdi düşünün sizin başarılı olmanızı engelleyen ama ATATÜRK'ün karşısına çıkmamış bir engel var mı ?

Başarınızın önündeki engel ne?Paranız mı yok ? Atatürk'ün de yoktu! Sağlığınız mı bozuk?Atatürk'ün de bozuktu! Çevrenizde sizi çekemeyenler mi var ? Atatürk'ün de vardı! Aileniz zengin değil mi ? Atatürk'ünde değildi! Geçmişte bazı denemeleriniz başarısız mı oldu ?Atatürk'ün de oldu!bBazı yakın arkadaşlarınız sizi arkanızdan mı vurdu ? Atatürk'ü de vurdu!

Gündelik hayatta karşılaştığımız küçük yada büyük kişisel sorunlar büyük başarıların önünde engel değildir.Atatürk kişisel kurtuluş savaşıyla ülkeyi kurtarma savaşını birlikte götürebilmişti.Ona, 'para yok' dediler 'bulunur' dedi,'düşman çok'dediler 'yenilir'dedi.Ve sonunda tüm dedikleri oldu.

Atatürk'ün Gençliğe Hitabesinde niçin, 'vazifeye atılmak için içinde bulunduğun şartların imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin' dediğini sanırım daha iyi anladınız.

başarılı insanların hayatındaki engellerin sayısı,başarısızlarınkinden daha fazladır.Fark nedir?Başarılılar o engellerin üzerinden atlar.Başarısızlar 'bu engel olmasaydı,bende başarılı olurdum' der!Başarılılar engellere rağman sonuca giderler,başarısızlar engeller olmasaydı neler yapabileceklerini anlatmakla meşguldürler............
Sponsor Reklamlar

__________________
Kanarkan doya doya karanlığa bir kadeh soğuk çektim akşamlarıma ..Sorar dururken bilinmezliğe adını yana yakıla ben kaldım esir olmuş bakışlarına...kendi olarak, sana gelen
sana gereksinimi olmadan, seni isteyen
sensiz de olabilecekken, senin ile olmayı seçen
kendi olmasını, seninle olmaya bağlayan
o, işte…

Oruç Aruoba....

Biz kendimizi adadık o renklere..Ayrılık nedir bilmedik yüreğimizde..Öyle bir bağlandık ki ölüm bile diz çöktü önümüzde..
akdora isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti