Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15.07.16   #4599
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.

Suruç'un
sembol fotoğrafındaki
genç doktor görev başında

15.07.2016 18:21 GÜNCEL

Suruç'un sembol fotoğrafındaki genç doktor görev başında

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki patlamada ağır yaralanan ve yanında yatan Gökçe Çetin'le el ele tutuşmuş fotoğrafı sembol olan Dr. Çağla Seven, geçen salı günü beyaz önlüğünü giyerek 1 yıl sonra göreve başladı.

Patlamanın ardından vücudundan 100'ün üzerinde bilye çıkarılan, üst üste sayısız ameliyat geçiren Seven bir yandan fizik tedavisi görürken bir yandan da psikolojik destek alıyor.

Habertürk'ten Ümran Avcı'ya konuşan Seven, patlama sonrası hem ruhi hem de bedensel yaraların izlerinin kaldığını anlattı:

"20 Temmuz'da tam bir yıl olacak. Her patlama sonrası kötüleşiyorum. Yeniden geri sarıyorum ve desteğe ihtiyacım oluyor. Fizik tedavim sürürken bir yandan da psikolojik destek alıyorum. Türk Psikologlar Derneği, toplumun büyük kısmını etkileyen patlama travmaları sonrası bir çalışma ağı oluşturuyor. Oradan destek alıyorum. İlaç tedavisi de sürüyor. Ancak yaşanan patlamalar sonrası tedaviye devam isteksizliği baş gösteriyor. Mesela fizik tedaviye gitmek istemiyorum. Sosyal ortamlardan kaçınıyorum. Dışarı çıkmak istemiyorum. Vezneciler'deki patlama sonrası bir hafta psikiyatri servisinde yatarak tedavi gördüm. Çıkınca da havalimanı patlaması oldu. Yeniden kötüleştim."
http://www.birgun.net/haber-detay/su...da-120084.html-----
BİR YILI AŞKIN SÜREDİR,
SURUÇUN KATİLLERİNİ ORTAYA,
ÇIKARMAYAN DİKTATÖRLÜK
,ANKARA KATLİAMINDA OLDUĞU GİBİ
DAVAYI ZAMANA YAYARAK
ERİTME TAKTİGİNİ UYGULUYOR,
FAŞİZM ZATEN BU DEGİLMİ,
EGEMENLERE VE UŞAKLIK EDEN,
İKTİDARLAR.
Sponsor Reklamlar

HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.