Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15.07.16   #1405
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Rep Puani : 76
Standart Cevap: DEMOKRATİK çözüm için MÜCADELE.!!!.

Eğitim Sen'e
yönelik saldırılar
Adana'da protesto edildi

İŞÇİ-SENDİKA15 Temmuz 2016 14:54

Eğitim Sen’e ve üyelerine yönelik saldırılar Adana’da protesto edildi. Baskıcı ve saldırgan tutumun hukuki ve örgütsel takipçisi olunacağı belirtildi.

Siyasi iktidar tarafından Eğitim Sen ve KESK üyelerine yönelik yapılan sürgün, baskı ve soruşturmaları protesto ve Ankara’da soruşturmalara ve baskılara karşı yapılacak eyleme destek amaçlı İnönü Parkı’nda bir araya gelen eğitim emekçileri basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş da katıldı.

Adana emek ve demokrasi güçlerinin katılımı ile gerçekleşen eylemde Eğitim Sen Adana Şube Kadın Sekreteri Şükran Yeşil basın açıklamasını okudu. Siyasi iktidarın önünde engel olarak gördüğü tüm kişi ve kurumları etkisiz hale getirerek bertaraf etmek için elindeki bütün olanakları sonuna kadar kullandığını, Eğitim Sen’i ve üyelerini yoğun baskı, sürgün ve soruşturmalar ile sindirmeye ve hizaya getirmeye çalıştığını ifade eden Yeşil, bu cadı avının derhal durdurulmasını istedi. Siyasi iktidarın özellikle 29 Aralık grevinden bu yana Eğitim Sen’e ve üyelerine yönelik saldırılarının arttığına dikkat çeken Yeşil, keyfi ve hukuk dışı uygulamalar ile en temel sendikal faaliyetlerin bile ‘yasa dışı’ gösterilmeye çalışıldığını ifade etti. Sosyal medya paylaşımları üzerinden bile soruşturmaların açıldığına dikkat çeken Yeşil, siyasi iktidarın kadroları olarak atanan idari makamları tarafından açılan disiplin soruşturmaları, verilen sürgün ve açığa alma kararlarının anti demokratik uygulamalar olduğunun altını çizdi. Yeşil, Eğitim Sen’e yönelik baskıcı ve saldırgan tutumun hukuki ve örgütsel takipçisi olacaklarını dile getirdi.

Açıkalma sonrasında oturma eylemi gerçekleştirildi. Oturma eylemi sırasında konuşan HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Türkiye’de saray ve iktidarın bütün muhalefet odaklarını susturmak için baskılar, gözaltılar, davalarla muhalefeti sindirmeyi hedef aldığını dile getirdi. Beştaş “Türkiye’de tek suç var o da konuşmak. Hükümeti eleştirmek, Cumhurbaşkanını eleştirmek” dedi. Baskının tüm demokratik güçlere yönelik olduğunu dile getiren Beştaş, saldırılar karşısında demokrasi güçlerinin ortak sesini tüm platformlarda haykırmak gerektiğini söyledi. (Adana/EVRENSEL)

www.evrensel.net
Sponsor Reklamlar

HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.

ALEVİLİK YOLDUR...