Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14.07.16   #4594
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


TEROLAR'DA
POLİS SALDIRDI,
DİRENİŞ ÇADIRLARI ATEŞE VERİLDİ

Salı, 12 Temmuz 2016 08:24
AKP İktidarı bu demokratik hak arayışını yüzlerce asker, korucu ve polisle basarak çadırlara ve insanlara müdahale ettiler…Maraş Pazarcık Terolar’da yapılması süren mülteci kampının aslında İŞİT ve türevlerinin yerleştirilmesi olduğu apaçıktır. İnsanların yaşam alanlarını ellerinden almak daha önce Maraş’ta kaçırtıp göçürtemediklerini şimdi bu İŞİT artıklarıyla yapmak istemektedirler.


6–7 alevi köyün tam ortasına yerleştirilmek istenen bu mültecilerin bir kısmının Suriye'de ki Alevi katliamlarıyla meşhur çeşitli cihatçı terörist örgütlerden gelen kişiler ve aileleri olduğu bilinmektedir. Orada cihat için savaşan katillerden oluşan bir güruh var. Ve sen de onu getirip en olmadık yere tam da ‘onların düşman gördüklerinin burnunun dibine yerleştireceksin!’

Bu insanlar Maraş katliamından sonra zaten bu bölgede çok ay sayıda kaldı. Her geçen günde daha da azalıyorlar. Maraş'ın haritadaki yeri sosyolojisi ve coğrafik konumu gereği O bölgede yaşayan Alevi halkın nüfusunu geçen yoğunluktaki böylesi bir mülteci kampı yaparak kalan az sayıda kişileri de kaçırmak, yerinden yurdundan yaşam alanlarından etmek ancak şeytanın aklına gelebilecek bir uygulamadır. Bunu da ancak ırkçı, mezhepçi, şeriatçı bir zihniyet yapar. AKP İktidarın bu girişimi bir alevi tehcir’idir.

Irkçı, mezhepçi, şeriatçı siyasi zihniyetin AKP iktidarı kanalıyla diğer tüm politikalarında olduğu gibi mülteci politikası iflas etmiştir.


Yerel Alevi Halkı AFAD Kampı olarak inşası süren yaşam alanına müdahaleye uzun süredir direniyor.

İktidarın müdahalesine, çadırların sökülüp yakılmasına karşı yeniden çadırlarını kurup AFAD Kamp inşasına karşı direnişlerini sürdürdüler.

Ama AKP İktidarı bu demokratik hak arayışını yüzlerce asker, korucu ve polisle basarak çadırlara ve insanlara müdahale ettiler…


Kamuoyuna sesleniyoruz…


Yaşam alanlarımıza müdahaleye

Demografik yapının Aleviler aleyhine bozulmasına

Yeni Alevi kırımı ve tehcirine boyun eğmeyeceğiz

Bu zulme karşı tüm demokrasi güçlerini birlikte mücadeleye çağırıyoruz


Alevi Bektaşi federasyonu ve bileşenleri olarak yaşam alanlarımıza yönelik bu müdahaleyi red ediyoruz.ABF

ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONUBasın Bürosu


28 HAZİRAN'DA İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI'NDA GERÇEKLEŞTİRLEN HAİN SALDIRIYI LANETLİYORUZ. SALDIRIDA HAYATINI KAYBEDENLERİN AİLELERİNE VE YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI, YARALILARA DA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ.
Perşembe, 30 Haziran 2016 15:54Açık söylüyoruz;


Türkiye, de insan hak ve özgürlüklerinin yok edildiği; kişilerin hürriyetinden yoksun bırakıldığı; savaşın ve ölümlerin arkasının hiç kesilmediği, kesilmesinin istenmediği, ortalığın kan gölü haline getirildiği, getirilmeye çalışıldığı bir dönemdeyiz.


Yasama, Yürütme, Yargının; Biatçi, Emir eri birkaç kişi üzerinden tek bir adamda birleştiği ve o tek adamın da güç odaklarının ve kendi (amaçlarını) korumak için, Bugüne kadar sisteme yönelik her türden toplumsal muhalefetin soluğunu keserek, sesi çıkanın sesini keserek, tekleştirilmiş, fiili bir sistem yaratma gayreti içinde olması ülkemizi ateş çemberine dönüştürmektedir.

Evet dostlar, canlar dört bir yanı kan gölüne çevrilmiş coğrafyada ki ülkemizde bu gün açıkça da görülüyor ki birkaç kişinin çıkarlarını korumaktan başka bir fonksiyonun kalmadığı; AKP ve onun iktidarıyla her şey kötüye gitmektedir.

Yakıp, yıkmayı, yok etmeyi, öldürmeyi sıradanlaştırıyorlar. Yetmiyor metropol kentlerde canlı bombalarla siviller havaya uçuruluyor... Yetmiyor “bir kadının saçındaki tokanın bile görüldüğü ve geçilmesine izin verilmeyen” hava alanlarımız da ellerini kollarını sallayarak planlı saldırılar yapılmaya insanlar vahşice öldürülmeye devam etmektedir.

En son İstanbul Atatürk Havalimanı'nda Gerçekleştirilen katliamda ölü sayısının 41’e ulaşmıştır.

Geçtiğimiz bir yılda, ülkemizin çeşitli yerlerinde on’un üzerinde bombalı saldırı gerçekleştirildi. Bu saldırıda yüzlerce canımızı kaybettik, binin üzerinde insanımız, yaralandı sonuç olarak 12 katliam, 659 ölüm. Daha öncede olduğu gibi İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 41 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı ve bombalı intihar saldırılarının üzerinden bir saat geçmeden hemen yayın yasağı getirilmesi hükümetin daha önceki katliamlardaki reflekslerini akla getirdiği gibi Saldırı ve katliamlar sonrası yapılan açıklamalar gösteriyor ki, inandırıcılıktan uzak ve adeta alay edercesinedir.


Ölümler, katliamlar gündemi değiştirme kontrol altında tutma aracı olarak görülmeye devam ediyor yaşamlarımız, canlarımız onların hırslarına, politik manevralarına kurban gitmektedir.

Hem sömürüsünü tehdit eden engellerden kurtuluyor hem de kendi düzenlerine uygun kafalar, bedenler yaratıyorlar… İnsanlarımızı körü körüne, gördüğünü anlayamaz, duyduğunu bilemez hale getirdiler. Ve üstelik artık bu durumu, kabul ettirdiler de!


İddia ediyoruz

Sömürenler, kör edenler, kanıksatıp bu durumları kabul ettirenler hiçbir sorunu çözemeyeceği gibi daha da büyüteceklerdir de. Herkesi bu mücadelede yer almaya çağırıyoruz.


Faşizme karşı örgütlenmediğimiz ve karşı çıkmadığımız sürece onlar öldürmeye, yakmaya, yağmaya ve talan etmeye devam edecekler.


TARİHLERİNDE SEVİNÇLERİNDEN DAHA ÇOK ACI’LARI OLAN BİZ ALEVİLER ACI’NIN NASIL OLDUĞUNU İYİ BİLİYORUZ.


Biz Aleviler; Bu ülkeyi, bizleri öldürmek isteyen değil; barıştan, emekten, özgürlükten, insandan yana yeni bir düzen kurmak isteyenlerin ülkesi yapmak için mücadelemize devam edeceğiz. Onların! Yarattıkları bu karanlık, kirli ve kanlı dünyaya teslim olmayacağız.Biliyoruz ki özgürce yaşamak, dolaşmak için, savaşsız, kansız bir ülke, bir dünya yaratma gücümüz var.


Saldırıları münferit olaylar olarak göstererek alışmamızı istiyorlar

“ALIŞMAYACAĞIZ”

“KABUL ETMEYECEĞİZ”

“RED EDECEĞİZ.”

“SESSİZ KALMAYACAĞIZ”

“KORKMAYACAĞIZ”

“KORKMUYORUZ DA.”

“DİRENECEĞİZ…”Tekrar 28 Haziran'da İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen hain saldırıyı lanetliyoruz.

Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU

GENEL BAŞKAN

Baki Düzgün
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti