Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01.07.16   #226
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: HIZIR Paşadan İZZETTİN DOĞANA ASİMİLASYON !!!


bilgeyol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Gündem
MEB'in
okunmasını 'zorunlu' tuttuğu kitaptan:
Alevilik çürütülmüş zihniyetin harabesi!Nurettin Topçu imzalı kitapta, "liselerde karma eğitimin kaldırılması gerektiği" savunuluyor

TARİH
25 Haziran 2016 11:58

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) öğretmenlerin seminer döneminde incelenmesi ve tartışması istenen kitapların arasında tek zorunlu kılınan ve birinci sırada yer alan "Türkiye'de Maarif Davası" aslı kitapta, Alevilik inancı için; 'Çürütülmüş zihniyetin harabesidir" ifadesi kullanılıyor.

MEB'in öğretmenlere önerdiği 32 kitabın içerisinde bulunan Nurettin Topçu imzalı kitapta, eğitim sistemi için İslam'a dayalı kurallar önerilirken; liselerde karma eğitimin kaldırılması gerektiği savunuluyor.

Evrensel'den Birkan Bulut'un haberine göre; ilk olarak 1960 yılında yayımlanan kitabın zorunlu tutulmasıyla ilgili Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca tüm öğretmenlere "Bu dayatmayı kabul etmeyin" şeklinde bir çağrıda bulundu.

"İslam alemi 'bozuk' Alevilik zihniyetiyle kemiriliyor ve bir harabeye dönüyor" şeklinde ifadeler kullanan Topçu'nun kitabında şu sözlere yer veriliyor:

“... Tarikatları ise, asırların arasında ta kalbinden kemiren şerir kuvvet Alevilik olmuştur. Ve böyle bozuk bir zihniyete, kolayca ortak olan hayati hazlarla yüklü bir adap ve erkan silsilesi, tarikatları çürütmeğe kafi geldi. İslam alemi, bugün bu iki çürütülmüş zihniyetin harabesi halindedir.”

Kitapta, karma eğitime de karşı çıkılıyor

Milli Eğitim Şurası'nda Eğitim Bir-Sen tarafından kaldırılması önerilen karma eğitimle ilgili olarak kitapta; “Kız ve erkek öğretiminin terbiyedeki hususiyetlerini ayrı ayrı belirtmek ve kızların terbiyesine şimdikinden daha büyük önem vermek gayesiyle, liselerde kız ve erkek öğretiminin ayrılması lazımdır.” ifadeleri yer alıyor.

http://t24.com.tr/haber/mebin-okunma...arabesi,347055

------------------------------------------------------------------
MUAVİYE YEZİT İKTİDARININ GERÇEK ZİHNİYETİ,
İZZETTİN DOĞAN VE
DÖNEK,ÇAKMA ALEVİ DERNEKLERİNİN DİKKATİNE!!!!!!!!!!

MEB,
Aleviliğe ‘çürümüş’ diyen
kitabı zorunlu kıldı!

GÜNCEL25 Haziran 2016 11:51

MEB'in, öğretmenlerin seminer döneminde incelemesini istediği kitaplar listesinde Aleviliğe 'çürümüş' diyen bir kitap zorunlu kılındı.


Birkan BULUT
Ankara

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, tüm öğretmenlerin seminer döneminde incelemesi ve tartışması istenen kitaplar listesinde tek zorunlu kılınan ve birinci sıradaki “Türkiye’de Maarif Davası” adlı kitap, Alevilik inancına “Çürümüş” diye hakaret ediyor, liselerde karma eğitimin kaldırılması gerektiğini öneriyor. Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca tüm öğretmenlere bu dayatmayı kabul etmeme çağrısında bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından tüm kademelerdeki okullara, öğretmenler tarafından seminer döneminde incelenmesi ve tartışılması istenen kitapların listesi gönderildi. 32 kitabın önerildiği listede en çok dikkat çeken kitap ise ilk sıradaki Nurettin Topçu imzalı “Türkiye'de Maarif Davası”. MEB tarafından okullara gönderilen programda “Öncü bir eğitimci” olarak nitelendirilen Topçu'nun kitabının, 29 Haziran günü ilkokuldan ortaöğrenime kadar tüm öğretmenler tarafından incelenmesi zorunlu kılınıyor. İlk olarak 1960 yılında yayınlanan söz konusu kitap, eğitim sistemi konusunda İslam'a dayalı kurallar öneriyor. Mezhepçi ve cinsiyetçi bir eğitimin savunulduğu kitapta farklı inançlara hakaretler de yer alıyor.

ALEVİLİĞE HAKARET
Topçu kitabında İslam aleminin “bozuk” Alevilik zihniyetiyle kemirildiği ve bir harabeye döndüğünü savunuyor. Kitapta farklı inançlara ilişkin ifadeler tam olarak şöyle; “... Tarikatları ise, asırların arasında ta kalbinden kemiren şerir kuvvet Alevilik olmuştur. Ve böyle bozuk bir zihniyete, kolayca ortak olan hayati hazlarla yüklü bir adap ve erkan silsilesi, tarikatları çürütmeğe kafi geldi. İslam alemi, bugün bu iki çürütülmüş zihniyetin harabesi halindedir.”

KARMA EĞİTİMİN KALDIRILMASINI ÖNERİYOR
Son Milli Eğitim Şurası'nda Eğitim Bir-Sen tarafından kaldırılması önerilen karma eğitim, bu kitapta da yer bulmuş. Kitap, kadınlara yönelik terbiye eğitimine ayrıca önem verilmesi gerektiğini iddia ederek şöyle diyor; “Kız ve erkek öğretiminin terbiyedeki hususiyetlerini ayrı ayrı belirtmek ve kızların terbiyesine şimdikinden daha büyük önem vermek gayesiyle, liselerde kız ve erkek öğretiminin ayrılması lazımdır.”‘NEDEN SADECE BU KİTAP DAYATILIYOR?'
“Türkiye’de Maarif Davası” adlı kitabın seminer haftasında tüm öğretmenlere dayatılmasına ilişkin sorularımızı yanıtlayan Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, “Gerici, tarikatı öven, laik ve bilimsel eğitimi hedef gösteren bir kişinin kitabı öğretmenlere zorla kabul etttirilemez. Öğretmenlerimiz seminerlerde tepkilerini gösterecekler ve ‘Bu kitabı dayatamazsınız’ diyecekler. Gericileştirme konusunda o kadar pervasız uygulamalar var ki; bunlardan biri yaklaşık 30 kitap seminer konusu belirlenmişken sadece AKP’nin ideolojisine yakın bir kitabı zorunlu olarak önermişler. Cumhuriyet tarihinde ilk defa gerici bir yazarın yazdığı, bilimsel olmayan, eğitim yönüyle de değeri olmayan bir kitap öğretmenlere dayatılıyor. Eğitimin geldiği nokta açısından somut bir örnek. Neden sadece bu kitap dayatılıyor?” diye konuştu.
www.evrensel.net
,
************************************************
TÜCCAR ALEVİ,
ÇAKMA VE DÖNEKLERDEN HALA BİR TEPKİ YOK,
DİKTATÖRLÜGE KARŞI BİR KINAMA YOK,
YAZIKLAR OLSUN!!!!!!
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (01.07.16 Saat 22:52 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti