Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25.06.16   #225
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: HIZIR Paşadan İZZETTİN DOĞANA ASİMİLASYON !!!


Gündem
MEB'in
okunmasını 'zorunlu' tuttuğu kitaptan:
Alevilik çürütülmüş zihniyetin harabesi!Nurettin Topçu imzalı kitapta, "liselerde karma eğitimin kaldırılması gerektiği" savunuluyor

TARİH
25 Haziran 2016 11:58

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) öğretmenlerin seminer döneminde incelenmesi ve tartışması istenen kitapların arasında tek zorunlu kılınan ve birinci sırada yer alan "Türkiye'de Maarif Davası" aslı kitapta, Alevilik inancı için; 'Çürütülmüş zihniyetin harabesidir" ifadesi kullanılıyor.

MEB'in öğretmenlere önerdiği 32 kitabın içerisinde bulunan Nurettin Topçu imzalı kitapta, eğitim sistemi için İslam'a dayalı kurallar önerilirken; liselerde karma eğitimin kaldırılması gerektiği savunuluyor.

Evrensel'den Birkan Bulut'un haberine göre; ilk olarak 1960 yılında yayımlanan kitabın zorunlu tutulmasıyla ilgili Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca tüm öğretmenlere "Bu dayatmayı kabul etmeyin" şeklinde bir çağrıda bulundu.

"İslam alemi 'bozuk' Alevilik zihniyetiyle kemiriliyor ve bir harabeye dönüyor" şeklinde ifadeler kullanan Topçu'nun kitabında şu sözlere yer veriliyor:

“... Tarikatları ise, asırların arasında ta kalbinden kemiren şerir kuvvet Alevilik olmuştur. Ve böyle bozuk bir zihniyete, kolayca ortak olan hayati hazlarla yüklü bir adap ve erkan silsilesi, tarikatları çürütmeğe kafi geldi. İslam alemi, bugün bu iki çürütülmüş zihniyetin harabesi halindedir.”

Kitapta, karma eğitime de karşı çıkılıyor

Milli Eğitim Şurası'nda Eğitim Bir-Sen tarafından kaldırılması önerilen karma eğitimle ilgili olarak kitapta; “Kız ve erkek öğretiminin terbiyedeki hususiyetlerini ayrı ayrı belirtmek ve kızların terbiyesine şimdikinden daha büyük önem vermek gayesiyle, liselerde kız ve erkek öğretiminin ayrılması lazımdır.” ifadeleri yer alıyor.

http://t24.com.tr/haber/mebin-okunma...arabesi,347055

------------------------------------------------------------------
MUAVİYE YEZİT İKTİDARININ GERÇEK ZİHNİYETİ,
İZZETTİN DOĞAN VE
DÖNEK,ÇAKMA ALEVİ DERNEKLERİNİN DİKKATİNE!!!!!!!!!!
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti