Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27.12.15   #8
Cem Sultan
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jul 2012
Nereden: dünya
Mesajlar: 218
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Evrende yaşam


Degerli kristal can,
Yuşa peygamberin savastıgı bir anda günes tutulması olduysa ve bunu Yuşa peygamber bir fırsata dönüstürdü ise o devrin insanları bunu Yuşa peygamber yaptı diyebilir. Musa peygamberde denizi yarmadan önce epey bi vakit beklemistir orada. Olay olduktan sonra Musa peygamber yardı oluyor cünkü Musa peygamber zaten bebeklikten icine kondugu sepetle denizi yada nili yardı zaten, buna alısık...

Hikayeler ve olaylar hep sembolik. O sebeple Kuran aklınızı calıstırmaz mısınız diye sorar hep.. Olayların zahirini ve batınını iyi düsünüp analiz etmek gerek. Ay'ın yarılması olayıda böyle. Mesela yarmak kelimesi bile cok boyutlu düsünülmesi gereken bir kelime. Örnegin birisi kafam yarıldı derse bu kafasının komple 2 parcaya ayrıldıgını mı belirtir?

Bu konuda 2 görüs vardır.
1- İnsanların aya inmesi ve üzerinden toprak vs alması Ayı yarmak olarak düsünülebilir. İnsanların aya gidip bunu yapabilmesi aynı zamanda kıyametin yaklastıgınıda belirtebilir.
2- ileride birgün ay yarılıp ici acılırsa iste kıyamet geldi demek olabilir cünkü Ay yarılırsa icinden birseyler cıkabilir(!) veya ayın yarılması fiziksel olarak bir tuhaflıgın oldugunu gösterirki dünyada aynı fizik kurallarına baglı oldugundan dünyanında parcalanacagı anlamına gelir.

Batında Türkiye icin ay 12 eylül 2010da yarıldı.. Suanda da kıyameti yasamaya basladı zaten yavas yavas...
Sponsor Reklamlar

Cem Sultan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti