Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05.12.15   #22
Cem Sultan
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: dünya
Rep Puani : 30
Standart Cevap: alevilerin islam a ters olusu

kristal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
konudan konuya atlamis olucamda.su ibrahim peygamberin oglu ismaili tanriya kurban olarak adamasi bana biraz uyduruk bir anlatimmis gibi geliyor..tanri ve tanricalara adak adama hatta bazi kotu olaylari onlemek icin insan bile kurban olarak adanmis.ama bunu peygamber olan bir kisi nasil yapabili yani adak olarak adamak ister..bu hala eski inanclarin etkisinde kaldigini gosteriyor gibi....

Kuran'da akıl ve mantıgını kullanarak eren bir peygamber olarak övgüyle bahsedilen birisinin kendi oglunu kesmeye kalkacak kadar yanlıs bir is yapması elbette sacmalık olur. Ayrıca Allah'ın peygamberini denemeye kalkması da ayrı bir mantıksızlık olacaktır. Deneme ihtiyacı neden? Tanrı hata yapar mı hic??

Aslında bütün olay Kuran'ın yanlıs yazılmasından kaynaklanıyor. Bir de bu araplar insanların düsüncelerini manüpüle ediyorlar malesef. İnsanları hep yanlıs yönlendiriyorlar.

Önceki mesajımda İbrahim peygamberin oglu İsmail'i annesi ile birlikte cöle yolladıgını yazmıstım ki bu zaten bilinen bir gercektir. Simdi bu gercegi aklınızda tutarak asagıdaki Kuran ayetlerini yeniden okuyalım...

SAFFAT
100. O : "Rabbim! Bana sâlihlerden olacak bir evlat ver", dedi.
101. İşte o zaman biz onu uslu bir oğul ile müjdeledik.
102. Babasıyla beraber yürüyüp gezecek çağa erişince: Yavrucuğum! Rüyada seni boğazladığımı görüyorum; bir düşün, ne dersin? dedi. O da cevaben: Babacığım! Emrolunduğun şeyi yap. İnşallah beni sabredenlerden bulursun, dedi.
103. Her ikisi de teslim olup, onu alnı üzerine yatırınca:
104.Biz ona: " Ey İbrahim!" diye seslendik.
105. Rüyayı gerçekleştirdin.Biz iyileri böyle mükâfatlandırırız.
106. Bu, gerçekten, çok açık bir imtihandır.
107. Biz, oğluna bedel ona büyük bir kurban verdik.
108. Geriden gelecekler arasında ona (iyi birnam) bıraktık:
109. İbrahim'e selam! dedik.

Simdi de hakikate bakalım..
İbrahim bir evlat istiyor (100) Ona bir ogul veriliyor (101) Cocuk yürüyüp gezebilecek olgunluga varınca İbrahim artık onu evden göndermesi gerektigini görüyor rüyasında. İsmaili yanına cagırıyor ve diyorki seni bogazdan kesmem gerekiyor yani artık evden gitme vaktin geldi sana bakamam artık diyor. Bu konuda sen ne dersin diye ogluna danısıyor. Oglu da bunun üzerine madem gitmem gerekiyor tamam giderim o zaman diyor. Ve ayrıca babasına merak etme bu ayrılıga dayanabilirim diye de ekliyor. (102) Her ikisi de bu ayrılıgı kabullenip oglu bu durumu saygı ile karsılayınca (secde edince 103) İbrahime diyorlar ki (104) sen gercekten yapman gerekeni yaptın (105) bu bir peygamber olarak yapman gereken bir şeydi (cünkü oglunu bir müridi olarak arabistana göndermesi gerekiyordu orayı aydınlatmak icin (106) ve o dönemde kısasa kısas adeti oldugu icin bir insana karsılık bir hayvan kurban edilmesi gerektigi icin ibrahim oglunu gönderince, ogluna karsılık bir kurbanlık hayvan ibrahim peygambere veriliyor. iste tüm olay bundan ibarettir.

bogazlamak, bogazdan kesmek öldürmek anlamında degil... bakmamak, yemek vermemek beslememek anlamındadır.
Sevgi ve saygılarımla...
Sponsor Reklamlar

Konu Cem Sultan tarafından (05.12.15 Saat 01:04 ) değiştirilmiştir.
Cem Sultan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti