Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08.04.15   #161
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: KADIN DEVRİMİN çiçegidir.


ANASAYFA / KADIN


Türkiye'de

372 bin kadın

'kuma' durumunda
  • Eklenme Tarihi: 08 Nisan 2015 16:56
Alman Der Stern Dergisi Türkiye'de bulunan Suriyeli mültecilerin Türkiyeli erkekler tarafından ikinci, üçüncü hatta dördüncü eş olarak parayla satın alındıklarını yazdı.
Alman Der Stern Dergisi Türkiye'de bulunan Suriyeli mültecilerin Türkiyeli erkekler tarafından ikinci, üçüncü hatta dördüncü eş olarak parayla satın alındıklarını yazdı. “Bin 800 avroya Suriyeli ikinci bir eş” başlığıyla verilen haberde, Türkiye’nin kimi bölgelerinde çok eşliliğin varlıklı olmanın sembolü olduğu yazılarak, “Suriyeli kadınların zor durumda olmaları, ekonomik açıdan daha düşük seviyedekileri de ikinci evlilik yapabilir hale getirmiş” ifadelerine yer verildi.
YASAL DEĞİL AMA 372 BİN KADIN 'KUMA' DURUMUNDA
Türkiye’de yasal olarak tek eşliliğin geçerli olduğu hatırlatılan haberde, buna rağmen kimi bölgelerde imam nikahıyla iki, üç hatta dört eşli olanların varlığına dikkat çekildi. Kadın hakları derneklerinin tahminlerine göre Türkiye’de 372 bin kadının “kuma” durumunda olduğunu okuyucularına duyuran dergi, evliliklerin yaklaşık yüzde 7’sinin çok eşli olduğunu belirttiği Şanlıurfa’da yapılan görüşmeleri haberleştirdi.
SURİYELİ KADIN 5000 LİRA
Şanlıurfa’da Suriyeli bir kadının 5 bin liraya (yaklaşık 1800 avro) alındığına dikkat çekilen haberde, ikinci eş olarak alınan Türkiyeli kadınlar için daha yüksek bir bedel ödendiğine dikkat çekiliyor.
Şanlıurfa Kadın Hakları Derneği Başkanı Özlem Ulutaş’ın, ”Eskiden ikinci eşi zenginler alıyordu. Şimdi ekonomik durumu çok iyi olmayanlar da ikinci evlilik yapmaya başladı” sözlerini aktaran Stern dergisi, Urfa’da bir kadının iki kilo patatese eşdeğer olduğunun söylendiğini yazdı.
FUHUŞTAN KORUYORUZ
Suriyeli bir kadınla ikinci evliliğini yapmış olan Polat adında Şanlıurfalı bir esnafın, evlilik yoluyla fuhuşun önüne geçtiklerini söylediğini aktaran dergi, sözkonusu kişinin, ”Şeriata göre bir Müslüman dört kadınla evlenebilir. Eğer ilk eş çok konuşursa, erkeğin işlerine fazla karışırsa ya da cinsel yaşantıda sıkıntılar varsa çözüm geneleve gitmek olmamalı. Bu Kur’an’a ters. Ancak, ilk eş karşı da çıksa, ikinci evlilik dine daha uygun. Biz bu nedenle ‘Allah’ın gazabını üzerimize çekmektense, kadının gazabını üzerimize çekmeyi yeğliyoruz’ diyoruz” sözlerine yer verdi. (DHA)

Etiketler: kuma, Suriyeli mülteciler, Der Stern
-----------------------------------------------------------
BAŞ ÖRTÜSÜ İÇİN KENDİNİ HIRPALAYAN KADINLAR,
İSLAMIN KUMA YA BAKIŞINI ACABA ONAYLIYORLARMI<!!!!
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti