Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30.03.14   #14
kontratak
Banned
Banned Users
Nereden: İSTANBUL
Rep Puani : 10
Standart Cevap: ALEVİLER neden yalnızca ALEVİ kabul edilmiyor.

bilgeyol seni anlama kabiliyetin kıt .kendince bazı laflar ezberlemişsin kopyala yapıştır.O laflarla kendini avut .benim Alevi krumlarıyla ilgili tespitim bütün kurumlarla alakalıdır.ben hepsini kastediyorum.Pir sultan hacıbektaş derneği diyorsun.Bunlar dernek olarak vakıf olarak ne işe yarıyorlar.Senede 1 kez miting düzenliyorlar.Bide bireleri Alevilere sallarsa kıytırık bir basın açıklaması yapıyorlar .Hani İNANÇ hANİ erkan hani inancın tebliği .... kaldıki bu dernekler taşradaki cemevlerinin bir araya gelmesiyle oluşmuş çatı dernekleridir.yani bir kifayetleri yoktur.İşleyiş nasıl diyelim Kadıköy bir mahallesinde halk bir araya geliyor cemevi yapıyor veya belediye yapıyor onun üstüne pir sultan derneği tabelasını yapıştırınca bu bizim örgütlü mücadelemizdir deniyor.Peki diyelim X bir ilçenin bir mahalellesinde Alevi yoğunluğu var cemevide eksik ama kimse cemevi yapmak için adım atmamış bu dernekçiler Ankarada İStanbulda vs yerde para toplayıp hadi X ilçede cemevini biz yapalım dedikleri veya yaptıkları cemevi var mı yok.Niye yok adamlarda Gaye yok adamlarda inanç namına heves yok tebliğ yok o yok bu yok.Tek dertleri biz tv ye çıkalım Alevi toplumu içinde şöhret olalım olurda bir chpye kapağı atarsak sahane olur anlayışı var.BU çapsız insanlardan ancak Alevi edep erkanını ne olduğu anlatıp ve bu erkanı yerleştirdiğimizde başta senin gibi çakma komistlerden ve menfaatçilerden bu inancı kurtarırız.
Sponsor Reklamlar

kontratak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti