Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22.01.14   #10
kontratak
Banned
Banned Users
Nereden: İSTANBUL
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Alevilik tartışmaları ve "art niyet"

Şimdi burada yorum yazan arkadaşlara ben 200 300 sayfalık bir cevap veririm ama olayı özünden koparmayalım.Alevi cenaze erkanınında kuran kendi dilinde okunuyor.bu geleneksel bir hadisedir.nihayetinde kuran dili vurgu ve tonlama olarak değişik bir yapısı var.Ama erkanda en önemli husus bana göre helallik istemedir oda türkçe kürtçe vs şeklinde yapılıyor.FAtiha suresi 'Bizi doğru yola, nimete erdirdiğin kimselerin, gazaba uğramayanların, sapmayanların yoluna eriştir. " ifadesinde atıf yapılıyor. Atıf yapılanlar Alevi terminolojisindeki KAMİL insanlardır.topluluk duası ve kişisel dualar farklıdır.sen istediğin duayı ettiğinde kimse sana karışmaz ama Alevilik ve Aleviler kollektif bir bütündür topluğun geliştirilmesi ve kişini geliştirlmesi farklı şeylerdir.Kaldıki Deniz sen çocuğuna Kuran kERim okumayı, diyelim sofra duasını 12 hizmeti vs öğretiyormusun ?
Kaldıki bizim yaşadığımız devlet sünni bir devlet ve ona göre teaamüleri olsada benim inancım olan Alevilik azınlıkta olsada aynı hakları bana vermek zorundalar.Okullardan din dersi kalkmaz çünkü büyük bir sünni kitle bu dersi istiyor.Bİz Alevi olarak Cumhuriyet kurulduktan sonra adam yerine konmadığımız için bugün bizlere din dersi gibi hususları diretiyorlar.Bizim din derslerinin imam hatiplerin ilahiyatların parellelinde kurumlarımız ve kazanımlarımız olmazsa biz mücadele edemeyiz.Benim basiretsiz Kurum yöneticlerinden kastımda o hayatın realitelerinden uzak faaliyetlerde bulunmalarıdır.
SaYIN BİLGEYol benim sosyalistlerler bir alıp veremediğim yok .biz Alevilik mücadelesini çat pat olarak kendimiz veriyoruz m.tinglerde yalandan gelip gözükmek destek felan değildir.Gerçek anlamda destek diyebileceğimiz.Bdp söylevleri var bizim diyanetten pay alamamız hakkında vs oda bir yere kadar.Onların davası başka.
Sosyalistlerin ne mal olduklarını biz biliyoruz.1960 larda Alevi dedelerini köylerden kim kovmuş ? Bugün dedelerin Alevi toplumundan kopmasının en büyük müsebbilerinden biride koministlerdir.Hadi onu geçelim 80 darbesinden sonra bir sürü Aleviyi yurtdışına sürdüler işten attılar vs yani çok ciddi darbe yemişken yok sen örgütün emrini yerine getirmiyorsun yok sen örgüte haraç vermiyorsun yok sen kominizmin şu fraksiyonunda uzaklaştın diyerek bir sürü Alevi çoçuğunu vurmadılarmı.Bununla beraber yok bilmem şurda şu örgüt militanına işgence yapmışlar hadi ölüm orucuna yatın diyerekten 100 lerce alevi çocuğunu ölüme süreklemediler mi 1000 lercesini sakat bırakmadılarmı hadi bunlar öldü sakat kaldı.peki bunların ailelerinin çektikleri sıkıntılar bunların gördükleri basklılar vs ne olacak .Hadi bunlarıda geçelim dünyanın gittiği yer belliyken gümüzde Alevi çoçuklarını '' siz Alevisiniz eziliyorsunuz sizin çözümüznüz sosyalizmdedir'' gibi safsatalarla aklını çelip üniversitelerden liselerden koparıp kendi militanları haline getirmiyolarmı Bunların anaları babaları ev hanımı olduğu halde emekli olduğu halde gidip afedersin elelamin BOKUNU yıkamak suretiyle bunları okutmuyorlarmı yani bir tek alevilerin mi karnı doymuyorki kıytırık bir eylem oluyor 6 kişi tukulanıyor 5 i Alevi, 4 kişi tutuklanıyor 4 ü ALevi ,7 kişi tutuklanıyor 5 i alevi şimdi eğer diyelim sen bir davayı savunuyorsan bu ülkenin 5 te 1 i ALeviyse 5 kişi tutuklanıyorsa 5 nin sünni 1 nin Alevi olması lazım ama Sosyalist içerikli tutuklamalarda hep Alevi çoçukları tukulanıyor cezaevlerinde çürüyor .Eğer her olayda tutuklananlar Aleviyse ve bunların mücadelesi Alevikle ilgili değilde başka şeylerle Alakalıysa burada demekki Alevi çoçukları kandırılıyor veya beyni yıkanıyor.BAŞka topluluklar veya cemaatler üniversitede bir çoçuk okusun bizim geleceğimiz olsun diye 40 takla atıyor bizim toplumumuzn geleceğini oluşturacaklar 1980den kalma solcular devrimcilik oynayıp kendilerine militan yaratmak için toplulumuz gençlerini sömürüyorlar.Bakın büyükşehirlerde bütün sol fragsiyonlar hep Alevi mahallerinde niye sünni kesimin yaşadığı yerlede örgütlenmiyorlar.Yani bu ülkede devrimi yapacaksa sünniler yapar niye gidip varoşlardaki sünnilere ikna etmeye çalışmıyorlar oradakiler ortalama Alevilerden daha fakir daha fazla ekonomik anlamda sille yemişler niye oralarda örgütlenmiyorlar.Sen devrim yapacaksın ALeviler önünemi geçecek yok peki niye Alevi mahallelerine çörekleniyorlar.kendince Alevi mahallalerini Alevileri kendilerine kalkan olrak kullanıp kendi çıkarlarını gözetiyorlarYani Aleviler bırakında kendi mahallesinde 5 dakka rahat yaşasın onu bile çok görüyorlar.BEN devletin ve o zihniyetin türevlerinin Alevileri sömürmesinede tepki gösteriyorum , bir TRUVA ATI gibi Alevi toplumunun içine sızıp Alevileri sömürenlerede tepki gösteriyorum.Alevilik hassasiyeti olan biride tepki göstermelidir.
Bizim toplumumuz zaten Alevi olmaktan dolayı belli sıkıntılar çekiyor daha bizi sosyalizm kominizm cartizm curtizm peşine takmasınlar kardeşim biz zaten eziliyoruz birde ,Devrimcilerin devrimcilik oyunundaN ötürü Alevi Çocuklarını VE aileleri ezilmesin .Birazda varoşlardaki sünnilerle devrimcilik oynasınlar.Kaldıki ABF deki menfaatçilerdede aynı şey var çözüm sosyalimzde soysal demokraside vs diye beyanat veriyor lan belki Çözüm Liberalim de nerden biliyorsan sen BİR inancı başka idolojiye niye yedekliyorsun.Alevi edep erkanı bize yeterde artar arkadaşlar Bizim yolumuz bizede bütün insanlığada hidayet getirir bizi sömürenlere mihnet etmiyelim
Sponsor Reklamlar

kontratak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti