Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19.12.13   #9
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: KANALİZASYON patladı.!!!


Halkevleri: İt dalaşına seyirci kalmıyoruz, Halkın Hakları için ayağa kalkıyoruz!


Kırmızı Haber | 18 Aralık 2013 | Alt Manşet, Gündem, Manşet, Manşet Altı Gündem Haber, Numaralı Haberler, Sol Haber
Halkevleri, ‘yolsuzluk’ operasyonlarına dair, “İt dalaşına seyirci kalmıyoruz, Halkın Hakları için ayağa kalkıyoruz” başlığıyla bir açıklama yaptı
“Bu it dalaşının kendiliğinden halkın yararına bir sonuç doğurmayacağı açıktır” diyen Halkevleri Genel Başkan Oya Ersoy tarafından yapılan açıklama şöyle:
Halkevleri olarak AKP iktidara geldiğinden beri, kamu kaynaklarını yağmalayan, kamusal hizmetleri sermayenin talanına açan iktidar olduğunu söyledik.
En temel yaşamsal haklarımızın gaspına, doğanın talanına, kentleri yağmalanmasına karşı her alanda Halkın Hakları mücadelesini örgütledik.
İki gündür yaşanan operasyon bu yağma ve talan iktidarı içindeki it dalaşıyla kirli çamaşırlarının ortaya dökülmesidir.
Bu it dalaşının kendiliğinden halkın yararına bir sonuç doğurmayacağı açıktır. Onların kavgası rantın paylaşımı kavgasıdır. 11 yıldır birlikte çalıp çırptıkları, yağmaladıkları, talan ettikleri halkın ortak zenginlikleri ve geleceğidir.
Haziran İsyanı’nda kentine, doğasına, haklarına sahip çıkarak özgürlük, saygı ve adalet talebiyle sokağa dökülen milyonların bu it dalaşının bütün taraflarından soracağı hesabı vardır.
Biz eşitlik, adalet ve özgürlük istiyoruz. Bu kavgaya halkın çıkarları doğrultusunda müdahale ancak bağımsız, sol güçlerin sokaktan yükseltecekleri mücadele ile mümkündür.
Bu it dalaşından siyasi rant umanların sonu hüsran olacak!
Bu iktidar içi çatışmadan medet umarak sermaye çıkarlarını savunma, ABD’nin desteğini kazanma, sağa açılma projeleri yapanlar “fırsat”ı siyasi ranta tahvil etmeye çalışmaktadırlar. Bu hesapların Türkiye halkları yararına sonuç doğurmayacağı açıktır, olsa olsa yeni siyasi rant şebekeleri oluşturacaktır.
Halkın AKP iktidarına karşı Haziran İsyanı’yla ortaya çıkan gücü, dayanılması gereken gerçek yeri işaret etmektedir. Halka güvenmeyen, halkın taleplerini arkasına almayan “siyasi mühendislik” projeleri geçmişte olduğu gibi bugün de hüsranla sonuçlanacaktır.
Yalana, talana, zorbalığa artık yeter!
Yalana talana zorbalığa artık yeter! Hüküm halkındır. ABD ve sermayenin desteğiyle yıllardır bu ülkeye kan kusturan AKP de CEMAAT de halka karşıdır!
Halkevleri olarak “Eşitlik, özgürlük, adalet için tek yol halkın iktidarı!” diyecek, hesap sormak için Haziran İsyanı’nda omuz omuza verdiğimiz bütün halk güçleriyle sokakta olacağız!
Oya Ersoy
Halkevleri Genel Başkanı
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti