Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23.11.13   #13
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: DEMOKRATİK çözüm için MÜCADELE.!!!.


3 yıl

konuşması yasak!


Kırmızı Haber | 22 Kasım 2013 | Alt Manşet, Manşet, Numaralı Haberler, Üst Haberler
DİSK Kurucu Genel Başkanı Kemal Türkler’in kızı Nilgün Soydan, babasının mezarı başında yaptığı konuşma nedeniyle açılan davada, 3 yıl konuşma yasağı verildi.
Suikastle öldürülen DİSK Kurucu Genel Başkanı Kemal Türkler’in kızı Nilgün Soydan’ın MHP Milletvekili Celal Adan’ın şikayeti üzerine “hakaret ve iftira” iddialarıyla açılan davada kovuşturmanın ertelenmesi kararı verildi. Soydan 3 yıl içerisinde yeni bir suç işlemezse dava düşecek. Yani, Nilgün Soydan 3 yıl konuşmayacak.
Nilgün Soydan 22 Temmuz 2012’de babasının mezarı başında yaptığı konuşmada, “Şu anda Celal Adan Meclis’te olup kendi katillerinin kurtarılması için çok büyük çaba sarfetmiştir” demişti. Soydan, AKP’nin imzasıyla, ülkücü katillerini cezaevinden çıkmasına olanak sağlayan düzenlemeye tepki göstermişti.
İstanbul 55. Asliyle Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, Nilgün Soydan, “Kamuda MHP davası olarak bilinen davada babam maktuldü ben de onun anısını devam ettirme bakımından değil 35 yıl, bir 35 yıl daha davayla ilgili görüşlerimi söylemeye devam edeceğim. Bütün babalara benim gibi bir evlat, bütün evlatlara da Kemal Türkler gibi bir baba diliyorum. Celal Adan’ın söylediklerini hiç unutmadım” dedi.
Duruşmada tanık olarak dinlenen DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu da Kemal Türkler’i anma törenlerinde Nilgün Soydan’ın babasına davayla ilgili görüşlerini söylediğini, bu esnada da hakaret içerikli herhangi bir söz söylemediğini ifade etti.
Kararını açıklayan mahkeme, Nilgün Soydan hakkında kovuşturmanın ertelenmesine karar verdi.
Buna göre Nilgün Türkler Soydan’ın erteleme kararının verildiği tarihten itibaren 3 yıl içinde basın yayın yolu ile düşünce ve kanaat açıklama yöntemleri ile yeni bir suç işlememesi halinde bu davanın düşürülmesine karar verilecek. Bu süre içerisinde bu şekilde yeni bir suç işlemesi ve kesinleşmesi halinde ise bu davaya devam edilecektir.
Soydan’ın avukatı Arzu Becerik, “Esas olarak hakaret ve iftira olduğu söylenen sözlerin şikayetçi Celal Adan’ın Mahkeme dosyalarında mevcut kendi beyanlarının tekrarlarından ibaret olması nedeni, davanın ertelenmesi suretiyle beraat etme olanağının engellenmesi ve adil yargılanma hakkının ihlal edilmesi nedeniyle bu karara tarafımızca itiraz edilecek, ilerleyen sürece göre Anayasa Mahkemesi ve İnsan Hakları Avrupa Mahkemesi’ne başvuruda bulunulacaktır” dedi.
------------------------------------------------

DEMOKRATİK BİR ÜLKEDE KONUŞMAMA CEZASI OLURMU,
FAŞİZMİN OLDUĞU ÜLKELERDE OLUR,
KEMAL TÜRKLERİDE SAYGIYLA ANIYORUZ....
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti