Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16.11.13   #13
kontratak
Banned
Banned Users
Nereden: İSTANBUL
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Elazığ KORUK köyü CEMEVİ...

sayın lipalini bende köye cemevi yapılmasın demiyorum ama insanlar biraz gerçekçi olmalılar şimdi adam gidyor köydeki cemevine konferans salonu,cem odası ve yemakhane bölümünü ayrı ayrı inşa ediyor halbuki tek kat üzeri olduğunda bütün hizmetler tek bir bölümde görülür buna morg ve mutfak bölümünü eklediğinizde hizmet görülür.zaten köyde senede kaç defa cem yapılıyorki.yani benim söylediğim gibi köydeki 3 4 katlı yapılar gösteriş için yapılıyor eğer alevilik için para harayacaksanız şehirdeki cemevleri para harcayın.Köye cami meselesine gelince benim yaşadığım yöredeki hiç bir Alevi köyüne cami felan yapılmış değil bir iki girişim olmuş ama tepki gösterilmiş.kaldıki bizim köyde 3 4 tane sünni köyünün ortasında ,sen eline tüfekle balta alıp buna tenezül edenlerin üzerine bir yürü bakalım yapabiliyorlar mı yapamıyorlar mı köyüne cami yapılmasına müsade edenler bir çoğu sünniliğe meyilli olanlardır.zaten kadrolu atanan hocanın arkasında namaza gidip yalandanda kendilerine Aleviyim deyip bizde müslümanız edebiyatı yapanlardanda Alevi toplumuna hayır gelmez.
Sponsor Reklamlar

kontratak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti