Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28.09.13   #4
Anasır
Yeni Üye
Üye
Nereden: Rıza Şehri
Rep Puani : 20
Standart Cevap: Tuncel Kurtiz :Alevi Köyüne Gömün Beni

Alevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ALEVİ İNANCINDA BÖYLE ŞEY YOK, UTANIYORUZ

Hubyar Sultan Alevi Derneği Başkanı Ali Kenanoğlu, Tuncer Kurtiz'in vasiyeti gereği Tahtakuşlar Köyü'ne gömülemediği haberi üzerine derhal harekete geçtiklerini söyledi ve bir açıklama yaptı: "Altınoluk Alevi derneklerinden bir heyet köye doğru yola çıktı. Bu yanlışı düzeltmeye gidiyorlar. Alevi inancında böyle şey olmaz. Bu utanç verici durumu ortadan kaldırmak için çalışıyoruz".

sevgili canlar;
Üzülmemek, sevmemek mümkün mü ?...Kim gerçekten belki hiç yanyana gelmediği, oturup muhabbet eylemediği yine de gönüllerine mihman eylediği büyük ustayı, her ne kadar ölürse ten ölür canlar ölesi değil desek de yemyeşil bir dal kırılmış gibi hissetmedi ki.. (En azından benim için böyle)

Yine de bilmeden etmeden, anlamadan, araştırmadan Tahtakuşlar köyü alınan bir karara utanç duyuyoruz, Alevi inancında böyle olmaz.... gibi büyük laflar etmek popülizme yenik düşerek talihsiz ve maksadını aşmış bir açıklama olarak değerlendiriyorum..(Tabi gerçekten bu sözler söylenmiş ise). Keşke Önce Köyden gerekli bilgiler alınsaydı...Anlamaya çalışılsaydı... Tahtakuşlar Köyünü az çok bilen biri olarak bu kararı anlayabildiğimi, Büyük Usta'nın şahsına yönelik olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim... Eminim çookkk zor bir karar olmuştur alanlar açısından da...

Büyük Usta yıllarca oralarda yaşadı... bu düşüncesini oradaki köylülerle hiç mi paylaşmadı, hiç mi fikirlerini sormadı...acaba diye düşünmekten de kendimi alamıyorum.. Hal böyle oluncada Böyle bir vasiyet gerçekten var mı oda şüpheli görünüyor bana...(Büyük ustamız bu kararda olsaydı rızalıklarını alırdı bence)

Büyük usta devrin daim olsun, ışıklar içinde yatasın...

Rıza ile, sevgiler....
Sponsor Reklamlar

Konu Anasır tarafından (28.09.13 Saat 22:27 ) değiştirilmiştir.
Anasır isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti