Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25.09.13   #7
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Galatasaray - Beşiktaş Derbisi & Yaşananlar


Provokasyon Çağı
Hakan Gülseven | 25 Eylül 2013 | Alt Manşet, Gündem, Manşet Altı Gündem Haber, Numaralı Haberler, YazarlarHakan Gülseven /

‘12 Eylül Askeri Diktatörlüğü’nün hemen öncesinden itibaren yaşanan tüm siyasi gelişmeleri değerlendirebilecek yaştayım. Onca sene içinde, diktatörlük dönemi de dahil olmak üzere, bu kadar pespaye bir iktidar dönemi yaşanmadı. Medyasından siyasetine kadar, her yere doluşan bu kadar alçak bir insan malzemesi, toplum gündeminde böylesine büyük yer işgal etmedi.

Muazzam bir pespayeliğe yaslanıyorlar. Artık tribünlerde kiralık adamlarla provokasyon örgütlemeye çalışan ‘kara’ bir siyasi anlayıştan söz ediyoruz. Beşiktaş tribünlerine soktukları kiralıklar, üç kuruşluk akla sahip olmadıkları için, tutup internete AKP binalarında çekilmiş fotoğraflarını ve Beşiktaş-Galatasaray maçında nasıl provokasyon yaptıklarını anlatan mesajları yayınlıyorlar. Pespayelik tam olarak budur!
Aynı oyunu, Genç Fenerbahçeliler denen güruhu satın alarak, Kadıköy’de de oynamaya çalışıyorlar. Paraya tamah eden lümpenler ordusuyla iş tutan ‘Müslüman’ bir iktidar var karşımızda. Bunları, tribünlerde hemhal olmuş vaziyette ‘tekbir’ getirirken izliyoruz. Böyle bir manzara Türkiye tarihinin hiçbir döneminde yaşanmamıştı. Faşizmin bile bir seviyesi vardır. Bunlarda ar, haya yok!

***

Türkiye’de iktidar eliyle çıkarılan ‘sistematik provokasyonlar dönemi’ başladı. Hem de, dönem dönem yaşandığı üzere sol akımlara yönelik değil, muhalif halk kesimlerini hedef alan provokasyonlardan söz ediyorum.
Tribünlerde binlerce insanın hayatı tehlikeye atılmış, bunların umurunda değil! Bir çeşit ‘manyaklık’, kontrolsüz turnikelerin üzerinden atlayıp, bunların zihnini esir almış.

***

İktidarın niteliğini üç kişiye bakarak anlayabilirsiniz. Yiğit Bulut, ‘Başbakanlık Başdanışmanı’ yapılmıştır. Bu nitelikte bir şahsın böyle bir makama getirilmesi, topluma yapılabilecek ciddi bir haksızlıktır.
Egemen Bağış, ‘Türkiye Toplumu’nu dünyaya karşı temsil ediyor. Hayali beyanları tüm dünyada teşhir oluyor. Bir mizah unsuru haline geliyor. Vahim bir haldir.
İ. Melih Gökçek gibi bir zatın ülkenin başkentini yönetiyor olması, sadece ulusal değil, uluslararası bir skandaldır. Başlanıp bitirilemeyen metro kazısı göçmüş, içine zavallı bir adam düşüp ölmüştür. Metroyu eline yüzüne bulaştırıp hükümete devreden bu şahıs, ormanı kesip yol yapmayı obsesyon haline getirmiştir!

***

İktidarın bu üç yüzünün yanı sıra, bir de namlı ajitatörler topluluğu var. Rasim Ozan Kütahyalı bunlara tipik bir örnektir. Ortalamasını ifade eder. Ona bakarak, iktidar savunucularının portresini çıkarabilirsiniz.
Bu Rasim, geçen gece televizyonda bazı laflar etti. 5 Ekim’de Ankara’da büyük bir provokasyon olacağını öne sürdü. Ne olacağını ise açıklamadı.
Bu Rasim’in ne tür ‘derin’ ilişkileri var, bunları kulağına kim üflüyor bilemem. Lakin 5 Ekim’de Ankara’da Grup Yorum’un ücretsiz bir halk konseri gerçekleştireceğini biliyorum. Bugüne dek polisin olmadığı, dolayısıyla tek bir olayın da olmadığı ‘Grup Yorum Konserleri’, mücadele eden kitlelerin bir kültürü haline gelmiştir. Şimdi birileri konser vesilesiyle provokasyon çıkarmak niyetindeyse, bilin ki, bu örgütlü pespayeliğin bir girişimidir ve boşa çıkacaktır.
Ayrıca, gaipten böyle haberler ortaya atan, provokasyona ortam oluşturan bu Rasim, ne biliyorsa; kimlerle düşüp kalkıyor, provokasyon bilgilerini kimlerden alıyorsa, açıklamalıdır.
Bu pespayelik son bulmalıdır.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti