Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21.09.13   #11
Mehman
Banned
Banned Users
Nereden: Yenibosna
Rep Puani : 0
Standart Cevap: Soru: Semah Bir Zikir Çeşidi Midir?

dAbBe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bosa cirpinmayin beyefendi...
Seriat ehli dünyanin kilic zoruyla müslüman olacagina inanir.
Tekbir sesleriyle Allah icin katliyamlar yapar.
Dinden dönenlerin katlini vacip görür.
Kadina meta gözüyle bakar.
Onlari kara carsafa gömer.
Dörder dörder evlenir, sünnet eder, recm eder.
Karataslardan (hacerül esved) medet umar, ona dogru yönelerek secdeye kapanirlar, onun ahrette sefaat ve sahitlik edecegine inanirlar.

Biz mevcut islam dininin, Hz.Muhammedin ölümünden sonra ona atfedilen yalanlarla dizayn edildigine inaniyor ve Kuran´in emrettigi farzlari degil, ulemanin uydurdugu sünneti reddediyoruz.

Sanirim farklilik Kuran´in yorumundan kaynaklanmaktadir...

Bu anlattığınız benim inanıyor olduğum ve bana tebliğ edilen din değil zaten Bu olsa olsa gafillerin dini olur.

Peki ya ben size kısmen öyle inananların gerçek manada mümin olamayacağını söylesem.

Hatta halis, gerçek müminlerin sizin gibi düşündüğünü.

Gerçek Kabe hakikatini bilerek namaz kıldığını, secde ettiğinin bir kalp olduğunu... Herkes Kabe'ye dönüp secde edince, sizin halka namazınızdaki gibi birbirlerinin gönüllerinde tecelli eden Allah'a secde ettiklerini bildiklerini...

Gerçek orucun nefisin kötülüklerinden uzak durma olduğunu bilmelerini. Bu sebeple oruçlu iken söven, iftira eden v.s. kimselerinin oruçlarının sağlığı hakkında çok şüpheler bulunduğunu...

Hacc'da yatan hakikatin de namazda anlattığım doğrultuda olduğunu söylesem...

Efendimizin Veda Hutbe'si okumayanın kadınların değerini bilmediğini. Kadını erkeğe denk tutmayanın iman hususunda şüpheleri bulunabileceğini söylesem...

Bence sizin semahınız da şeker gibi mübarek bir zikir türüdür. Allah ibadetlerinizi makbul buyursun.

Fakat farzlardan uzak duruşunuzun sebebi nedir? Muhakkak ki aynı kitaba inanıyoruz.

Şu amcanın neresi katile benziyor mesela:

Sponsor Reklamlar

Konu Mehman tarafından (21.09.13 Saat 17:56 ) değiştirilmiştir.
Mehman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti