Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09.09.13   #28
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: İzzettin doğan ve Devlet ALEVİLİĞİ denen şey.


Mamak'a

sonbahar geldi


Fethullah Gülen'in ve İzzettin Doğan'ın hoşgörü projesi olarak sunulan cami-cemevi projesinin temel atma törenini protesto edenlere polis saldırdı. Saldırı sonucunda bir alevi yurttaşın evi yandı


Okuyucu Modunu AçOkuyucu Modu KapatYazıyı Büyüt: 1214161820
BURCU CANSU
Ankara Tuzluçayır'da Fethullah Gülen'in ve İzzettin Doğan'ın ortak projesi olarak hayata geçirilmek istenen cami-cemevi projesinin temel atma törenini protesto eden demokratik kitle örgütlerine polis biber gazı ve tayzikli su ile saldırdı. Alevi yurttaşların 'asimilasyon projesi' olarak tanımladıkları projenin hayata geçirilmesine tepki gösteren Cem Vakfı Ankara Gençlik Kolları yayımladıkları bir bildiri ile toplu halde istifa ettiklerini duyurdu. Polisin yoğun saldırısı altında bulunan Tuzluçayır'da bir alevi yurttaşa ait evde polisin attığı gaz bombası sonucu yangın çıktı. Yangın çevredeki yurttaşların ve itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü.
PROTESTOYA GAZ!
Mahallenin polis ablukası altına alınmasının kabul edilemez olduğunu söyleyen alevi dernekleri, sivil toplum örgütleri, mahalle halkı Mamak'ta yapılacak tören öncesinde, inşaat alanı yakınında ki Süleyman Ayten Caddesinde toplandı. Temel atma törenine katılan insanlar polis tarafından korunurken, Mamak Cami ve Cemevi'nin temel atma törenini protesto eden kitleye polis biber gazı ve tayzikli su ile müdahale etti.
60 YAŞINDAKİ TEYZEYE GÖZALTI
Polisin saldırıları sonucunda ilk belirlemelere göre 3 kişi gözaltına alındı. Mahalle sakinleri sık sık TOMA'nın önünü keserek 'Mahallemizden defolun, gidin buradan' dedil. TOMA'nın önüne geçen ve TOMA'ya 'mahallemizi terk et' diyen 60 yaşlarında olduğu tahmin edilen ve ismi öğrenilemeyen bir yurttaş da polis tarafından gözaltına alındı. Astım hastası bir kişi olaylar esnasında de gözaltına alınmaya çalışırken CHP Milletvekilleri Aylin Nazlı Aka ve Hüseyin Aygün'ün itirazı sonrasında ambulansa bindirildi. Yaşanan çatışmalar ve polisin sert müdahalesi sonucu çok sayıda kişi hastanelik oldu. Gezi direnişi sırasında polis kurşunu ile yaşamını yitiren Ethem Sarısülük'ün kardeşi İkrar Sarısülük de hastaneye kaldırılanlar arasında.
***
CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün: Sözüm ona bu proje kardeşlik adına kabul edildi. Projenin kardeşlik adına kabul edildiği söylenirken, projeye itiraz edenlere biber gazı ve tayzikli su ile müdahale edildi. Temel atma projesi ölü doğmuştur, kimse o cemevine gitmez. ODTÜ üzerinden polise saldırı mesajı yerine ulaşmıştır. Olayların sorumlusu Tayyip Erdoğan'dır.
Hacı Bektaşı Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ercan Geçmez: Bu proje bir devlet projesidir. Polis bu projeye karşı çıkan alevilere saldırırken, temel atanları korudu. En doğal hak olan inanma hakkına devlet şekil vermek istiyor. Bir yanda Gülen Cemaati bir yanda izzetin Doğan Grubu yeni bir derin devlet projesini uygulamak istiyorlar. Bu kabul edilebilir bir durum değil.
Alevi Bektaşi Federasyonu Eski Genel Başkanı Turan Eser: Burada alevilerin itiraz ettiği cami, cemevi, sinegogun yan yana gelmesi değil. Siyasal islamcı gericiliğin sözcüleri olan Gülen Cemaati ile alevilerin sünnileştirilmeye çalışılmasıdır. Türk alevi islam sentezi ekseninde cemaatle işbirliği üzerinden bir asimilasyon merkezinin açılışı gerçekleştirildi. Dolayısıyla insanların karşı olduğu şey bu asimilasyonun kendisi. Eşit haklar ve eşit yurttaşlık hakkı verilmeden alevileri kendi kalıpları içerisinde dönüştürmeye çalışıyorlar. Bu proje islamcı derin devletin projesidir.


Editör :birgün
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti