Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08.09.13   #27
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: İzzettin doğan ve Devlet ALEVİLİĞİ denen şey.


“Alevileri sünnileştirme projesidir“
AABF
"cami-cemevi projesi"ne
sert tepki gösterdi

06 Eylül 2013 Cuma 12:48



Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu yazılı bir açıklama yaparak İzzettin Doğan ile Fethullah Gülen’in ortak cami-cemevi projesine tepki gösterdi.


Federasyon; “Cami-cemevi projesi Alevileri sünnileştirme projesidir” dedi.


Yakın tarihimizde AKP hükümeti ve onun icraatlarının özel bir Alevi düşmanlığı üzerinden pratiğe yansıdığını belirten Federasyon Başkanı Hüseyin Mat; Siyasal İslam’ın emperyalist çıkarlar çerçevesinde Türkiye`deki temsilcisi konumundaki AKP`nin bu Alevi düşmanı politikalarını hayata geçirirken de çeşitli toplum kesimlerinden olduğu gibi Alevi toplumu içerisinde de işbirlikçilerinin olduğuna dikkat çekti.


Mat; “Alevi toplumunu asimile etmek, sol-sosyalist ve devrimci güçlerle bağlarını koparmak için devletin derin güçleriyle birlikte kurdurulan C.E.M. Vakfı ve buna benzer kuruluşlar yıllarca örtülü ödeneklerden beslenmiş haramilerin sofrasına oturmuş ve bugünlere gelmişlerdir” dedi.


Hüseyin Mat; Fethullah Gülen ile İzzettin Doğan’ın “Cami-Cemevi Projesi” ile birlikte danışıklı bir dövüş misali kendi akıllarınca Alevi toplumunu Camiye götürmeye ve kendi öz değerlerinden koparmaya çalıştıklarını vurguladı.

“İnanç özgürlüğü ve demokratikleşme konusunda mangalda kül bırakmayanlar söz konusu Aleviler olduğunda kör, sağır ve dilsiz olmaktadırlar” diyen federasyon başkanı Mat; hükümetin samimiyetsizliğine ise şu sözlerle dikkat çekti:


“Türkiye´de Anayasa´ya göre illegal olan Cemevleri nasıl olur da Cami ile birlikte yan yana dikilmeye çalışılır? Samimiyet; Alevilerin eşit yurttaş sayılıp taleplerinin anayasal güvenceye alınmasıdır. Bunun dışındaki tüm adımlar samimiyetten yoksundur.”


Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu’nun açıklamasının tam metni şöyle;


“Alevi toplumu asırlardan beridir inkar, imha ve asimilasyon politikalarina maruz kalmıştır. Hiç bir zaman inançlarını özgürce yaşayamamıştır. Bu Alevilerin tarihsel bir gerçekliğidir. Gerek Selçuklular gerekse de Osmanlılar döneminde büyük kıyımlara ve acılara maruz bırakıdık.


1925 yılında tekke ve zaviyelerin kaldırılmasından günümüze kadar Alevi toplumunu ve onun kadim inancını yok etmek için çeşitli yöntemler denenmiştir.


Özellikle yakın tarihimizde AKP hükümeti ve onun icraatları özel bir Alevi düşmanliği üzerinden pratiğe yansımıştır. Siyasal islamın emperyalist çıkarlar çercevesinde Türkiye`deki temsilcisi konumundaki AKP`nin bu Alevi düşmanı politikalarını hayata geçirirken de çeşitli toplum kesimlerinden olduğu gibi Alevi toplumu içerisinde de işbirlikcileri mevcuttur.


Alevi toplumunu asimile etmek, sol-sosyalist ve devrimci güçlerle bağlarını koparmak için devletin derin güçleriyle birlikte kurdurulan C.E.M. Vakfı ve buna benzer kuruluşlar yıllarca örtülü ödeneklerden beslenmiş haramilerin sofrasına oturmuş ve bugünlere gelmişlerdir.


Fettullah Gülen´in Aleviler hakkındaki düşüncelerini tüm toplum kesimleri bilmektedir. İzzettin Doğan ile birlikte danışıklı bir dövüş misali kendi akıllarınca Alevi toplumunu Camiye götürmeye ve kendi özdeğerlerinden koparmaya çalışmaktadırlar. Bu kapsamda Ankara`da 5 milyon YTL´lik bir proje ile büyük bir komplekste Cami -Cemevi ve İzzetin Doğan´ın önerisiyle de Aşevi projesini hayata geçirmeye çalışmaktadırlar.


Türk-İslam sentezi ışığında yıllardan beridir AKP`ye yandaş olan ve olmayan basında bilinçli bir şekilde İzzettin Doğanı Alevi toplumunun lideri olarak göstermeye çalışarak bu projeye olumsuz katkı sunmaktadır. İnanc özgürlüğü ve demokratikleşme konusunda mangalda kül bırakmayanlar söz konusu Aleviler olduğunda kör, sağır ve dilsiz olmaktadırlar. Türkiye´de anayasa´ya göre illegal olan Cemevleri nasıl olurda Cami ile birlikte yan yana dikilmeye çalışılır? Samimiyet: Alevilerin eşit yurttaş sayılıp taleplerinin anayasal güvenceye alınmasıdır. Bunun dışındaki tüm adımlar samimiyetten yoksundur.


Alevileri yok etmeye çalışanlar şunu çok iyi bilmelidirler ki:


İzzettin Doğan ve onun gibileri asla Alevilerin lideri olmadılar ve olmayacaklardır.


Avrupa ve Türkiye´de Alevilerin haklı davasının onurlu savunucuları olan kurumlar; AABK , Türkiye ABF ve onların demokratik bileşenleridir.


Hiçbir güç biz Alevilerin tarihsel sürekliliğinde de olduğu gibi; Alevi toplumunu ve onun kutsal inancını özünden koparmaya yetmeyecektir!


Alevi toplumu kendi içindeki bu özü çürük elmaları ayıklamalı ve tarihin çöp sepetine atmalıdır!


Vakit bizim öz değerlerimizle buluşma vaktidir!


Vakit her türlü baskıya karşı mücadeleyi yükseltme vaktidir!


Vakit haklı taleplerimizi birlikte güçlü bir şekilde haykırma vaktidir!


AABF olarak 25 yıldır özümüze bağlı kalarak onurlu davamızı her gün büyüterek ve yükselterek mücadelemizi şehitlerimizin, pirlerimizin ve yol önderlerimizin bize miras bıraktıkları öğretimizle birlikte geleceğe taşımakta kararlıyız! Hiç bir güç bu kararlığımızı ve birliğimizi bozamayacaktır!


Boz Atlı Hızır bu mücadelede her daim yanımızda olsun!"

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates




HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.



ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti