Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08.09.13   #25
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: İzzettin doğan ve Devlet ALEVİLİĞİ denen şey.


İKİ HOCA EFENDİNİN
“HOŞGÖRܔ ADI ALTINDA ASİMİLASYON OYUNU!!!

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği olarak itiraz ediyoruz, kınıyoruz!... Bu sinsi oyun hakikati faş etmeyi gerektirecek kadar derindir. İnancımız ve Yolumuz gereği Hak’kın, hakikatin, Ulularımızın, Velilerimizin, Mürşitlerimizin, Pirlerimizin, Aşıklarımızın, Sadıklarımızın, Ermişlerimizin, Dervişlerimizin, Erenlerimizin, Evliyalarımızın huzurunda İzzettin Doğan Hoca Efendiden davacıyız. İzzettin Doğan Hoca Efendinin “Pensilvanyalı Hoca Efendi” ile ortak yürüttüğü proje bir “Hoşgörü projesi” değil, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana İnancımıza karşı yürütülen türlü oyun, hile, aldatmaca ve katliamların yeni versiyonudur. İnancımızı, Asimilasyoncu, katliamcı egemen zihniyete karşı nice bedeller ve canları pahasına yaşatan Ulularımız “Yol cümleden uludur. Gönül kalsın yol kalmasın!” dediler. Ama İzzetin Doğan Hoca Efendi bu tavrı ile “Ben Yoldan Uluyum!” deme noktasına gelmiştir!!![/I]İnancımız ve Yolumuzun temeli Ocak zadelerin, Mürşit, pir ve dedelerin taliplerini Yolun gereği için “Görgüden, sorgudan geçirmesidir.” Ancak Mürşit yoldan çıkmış ise Yolun bir gereği olarak talip devreye girmeli ve Yola bağlılık için görevini yapmalıdır. “Doğan Ailesi” Yaklaşık 70 yıldır Alevi İnancına karşı yürütülen asimilasyonun ortağı durumundadır. İnancımıza, yolumuza, ocağımıza, mürşitlerimize saygının bir gereği olarak bu güne kadar eleştirilerimizi yaptık ama makul ve mantıklı davranmaya, yapıcı ve geliştirici olmaya çalıştık. Ancak, Ağuçan/Avuçan Ocağımızın “Mürşidi” konumunda bulunan İzzettin Doğan “Dede” Hoca Efendi olmaya özenerek konumuna, ocağına ve Alevi Toplumuna karşı yürütülen Asimilasyonun ortağı olmuştur. Alevi inancının özünü oluşturan hak ve hakkaniyet gereği Yolumuza ve Ocağımıza sahip çıkmak, sorumluluk almak zorundayız. Ağuçan/Avuçan Ocağı dedeleri Ocağımıza sahip çıkmalı ve “Mürşitlik konumundaki” İzzettin Doğan Hoca Efendiye karşı gereken tutumu almalıdırlar. İzzettin Doğan Hoca Efendi’nin “Hoşgörü” adı altında “Pensilvanyalı Hoca Efendi” ile birlikte yaptığı çalışma bir asimilasyon ve yok etme projesidir. Hemen her fırsatta Alevi inancına saldıran, hakaret ve tehdit eden kişilerle “Hoşgörü” projesi yapılmaz. Bu proje Türkiye’deki etnik ve inançsal çoğulculuğu Siyasal İslam’ın Türk/İslamcı ırkçılığı içinde eritme “Tek kimlik” yaratma ve Alevi İnancını yok etme projesidir. İzzettin Doğan Hoca Efendi “Hoca efendilik” sıfatıyla “Pensilvanyalı Hoca Efendiye” muhabbet ve hürmet duyabilir. Ama bir “Ocak zade, dede” olarak inancımıza, yolumuza hakaret eden ve sinsice asimilasyon çalışması yürüten “Hoca Efendi” ile “Ortak proje” yapamaz. Yapsa da Alevi Toplumu bu asimilasyoncu tavrı onaylamaz, sahip çıkmaz.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği olarak inancımız ve yolumuz için yaptığımız çalışmalara, hizmetlere, eylem, etkinlik ve mitinglere “Bunlar Alevi değil terörist” diyen zihniyetin varacağı nokta burasıdır. İzzettin Doğan Hoca Efendi, CEM Vakfı’nı (Cumhuriyetçi Eğitim Merkezi) 12 Eylül Askeri Darbesi ile ortak kurmuştur. Bu güne kadar Alevilere ve Alevi inancına karşı yapılan hiçbir saldırıya, katliama karşı çıkmamış, tavır almamıştır. Dersim kökenlidir ama Dersim Katliamına karşı çıkmamış ve etnik kimliğini de inkar etmiştir. Maraş, Çorum, Malatya, Madımak katliamları karşısında sessiz kalmıştır. Son dönemlerde yapılan Sürgü saldırısı, ev işaretlemeleri gibi hemen her gün meydana gelen devlet güdümlü sistematik saldırlar karşısında “Görmemiş, duymamış, bilmemiştir!”

Alevi Sorununu yaratan Aleviler değil inkarcı, ırkçı devlet zihniyetidir. Sorunun çözümü için devletle, hükümetlerle görüşmek elbette gereklidir. Ama görüşmenin, çözüm üretmenin bir kişiliği, ve tutarlılığı vardır. Örgütlü ve Yola Bağlı Aleviler olarak, kişiliksiz, tutarsız, kendi inancına, kültürüne ve tarihine yabancılaşan, “Mürşit” konumunda olduğu halde kendi toplumundan kopan Hoca Efendiyi “Hoş göremeyiz!”

Kemal BÜLBÜL

PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ GENEL BAŞKANI
[/SIZE]
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (08.09.13 Saat 21:21 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti