Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04.09.13   #2
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: İzzettin doğan ve Devlet ALEVİLİĞİ denen şey.


Asimilasyonun ‘Gülen’ yüzü!ANKARA /ANF
Güncellenme : 04.09.2013 04:32
Gülen ve Doğan’ın Alevileri Türk-İslam sentezinde buluşturma projesine Alevilerden tepki var

Alevilerin gasp edilen haklarına ilişkin hiçbir talebe olumlu yaklaşmayan Fethullah Gülen ve İzzettin Doğan’ın Alevileri asimile etme projesi, tepki çekti. PSAKD, projeyi ‘Alevileri hoşgörü adı altında asimile etme projesi’ olarak nitelendirdi.


‘İki Hoca’nın asimilasyon oyunu’

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Başkanı Kemal Bülbül, Cem Vakfı Başkanı İzzettin Doğan ile Fethullah Gülen’in ortak projesine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, projeye itiraz ettiklerini ve kınadıklarını belirten Bülbül, projeye ilişkin, “İki hoca efendinin ‘hoşgörü’ adı altında asimilasyon oyunu” dedi. Bu durumun sinsi bir oyun olduğunu vurgulayan Bülbül, “Bu sinsi oyun hakikati faş etmeyi gerektirecek kadar derindir. İnancımız ve yolumuz gereği Hak’kın, hakikatin, ulularımızın, velilerimizin, mürşitlerimizin, pirlerimizin, aşıklarımızın, sadıklarımızın, ermişlerimizin, dervişlerimizin, erenlerimizin, evliyalarımızın huzurunda İzzettin Doğan hoca efendiden davacıyız. İzzettin Doğan hoca efendinin ‘Pensilvanyalı hoca efendi’ ile ortak yürüttüğü proje bir ‘Hoşgörü projesi’ değil, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana inancımıza karşı yürütülen türlü oyun, hile, aldatmaca ve katliamların yeni versiyonudur” dedi.

‘Bir asimilasyon projesi’

Bülbül, “Doğan Ailesi”nin yaklaşık 70 yıldır Alevi İnancına karşı yürütülen asimilasyonun ortağı durumunda olduğuna vurgu yaparak, “İnancımıza, yolumuza, ocağımıza, mürşitlerimize saygının bir gereği olarak bugüne kadar eleştirilerimizi yaptık ama makul ve mantıklı davranmaya, yapıcı ve geliştirici olmaya çalıştık. Ancak, Ağuçan/Avuçan Ocağımızın ‘Mürşidi’ konumunda bulunan İzzettin Doğan ‘Dede’ hoca efendi olmaya özenerek konumuna, ocağına ve Alevi toplumuna karşı yürütülen asimilasyonun ortağı olmuştur. İzzettin Doğan hoca efendinin ‘Hoşgörü’ adı altında ‘Pensilvanyalı hoca efendi’ ile birlikte yaptığı çalışma bir asimilasyon ve yok etme projesidir” dedi.

‘Tek kimlik yaratma projesi’

Hemen her fırsatta Alevi inancına saldıran, hakaret ve tehdit eden kişilerle “Hoşgörü” projesi yapılamayacağını kaydeden Bülbül, bu projenin Türkiye’deki etnik ve inançsal çoğulculuğu Siyasal İslam’ın “Türk-İslamcı ırkçılığı” içinde eritme “Tek kimlik” yaratma ve Alevi İnancını yok etme projesi olduğunu söyledi. Doğan geçtiğimiz günlerde Gülen’le görüştüğünü açıklayarak, Cami ve Cemevi’nin aynı projede yer alacağını belirterek, projenini bu hafta hayata geçeceğini duyurmuştu. ANKARA
---gündem
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti