Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27.08.13   #12
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Bak şu DÜNYANIN Haline.


ABD'ye verilen hedef listesi İstanbul'da belirlendi

ABD, Suriye'ye yönelik askeri müdahale için "en erken Perşembe" ve "2-3 gün sürebilir" derken saldırıda nerelerin hedef alınacağına dair bilgileri de "Özgür Suriye Ordusu"ndan İstanbul'da yapılan bir toplantı sonucu aldı.

Cihan Haber Ajansı'ndan Bostan Cemiloğlu'nun haberine göre ÖSO temsilcileri dün İstanbul'da geniş katılımlı bir toplantı yaptı. Toplantıya; Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Milli Koalisyonu (SMDK) Başkanı Ahmet Cerba, ÖSO Genelkurmay Başkanı Selim İdris ve ÖSO Basın Sözcüsü Albay Mustafa Abdulkerim gibi üst düzey isimler katıldı.

Albay Mustafa Abdulkerim, önümüzdeki günlerde Suriye'ye yönelik askeri operasyon beklediklerini ifade ederek, söz konusu operasyonu ele aldıklarını söyledi.

ABD, İngiltere ve Fransa'nın başını çektiği koalisyonun Suriye'ye yönelik askeri müdahalesi konusunu değerlendiren Abdulkerim, vurulması muhtemel hedefleri sıraladı.

SURİYE'DE HEDEFTEKİ ÖNEMLİ ASKERİ ÜSLER:

Havaalanları

1- El Sin Askeri Hava Alanı: Şam'ın kırsalında bulunan havalanı Suriye'nin en büyük askeri havaalanı konumunda. Suriye'nin hava savunmasının bel kemiklerinden birini oluşturuyor.

2-Dmeyr Askeri Hava Alanı : Şam'ın 42 kilometre kuzeydoğusunda bulunuyor. Dmeyr, Suriye'nin en büyük ikinci havaalanı olarak biliniyor. 50 adet gizli hangarı olan havaalanında Rus yapımı MİG 23, MİG 24 ve MİG 27 savaş uçaklarının yanı sıra hava savunma sistemi bulunuyor.

3- Hama Askeri Havaalanı, şehir merkezinin yaklaşık 3 kilometre doğusunda bulunuyor. Bu havaalanında MİG 21 ve Mi 8 ve Mi 3 savaş uçakları bulunuyor.

4- El Sin Askeri Havaalan: Şam'da bulunan havaalanı Suriye yönetiminin en büyük havalananlarından biri olarak olarak kabul ediliyor. Bu havaalanında MİG 23 ve MİG 29 filosu konuşlandırılıyor.

5- T4 Askeri Havaalanı: Humus'ta bulunuyor. MİG 25 ve Sukhoi 24 filoları burada bulunuyor.

Gerçekleşmesi muhtemel saldırıda vurulacak önemli hedeflerin arasında Suriye'nin füze sistemlerinin konuşlandığı ve Şam'ın Kalemun bölgesindeki 155, 156, 157 ve 59'uncu tugayları bulunuyor. Bu tugaylar Scud olmak üzere çeşitli füze sistemlerinin yerleştirildiği ve ateşlendiği yerler olarak biliniyor. Özellikle 155'ici Tugay son gerçekleştirilen kimyasal saldırının buradan ateşlenen füzelerle yapıldığı ifade ediliyor. ABD ve müttefiklerinin hedefinde ayrıca Şam'ın Kasyun dağında bulunan 105'inci tugayın olduğu Cumhuriyet Muhafızları Merkezi bulunuyor. Burada ayrıca füze sistemleri mevcut.

Kasyun'da ayrıca Beşar Esad'ın kardeşi Mahir Esad'ın komutanlığını yaptığı 4.tümeninde hedef alınacak bölgeler arasında sıralanıyor. (HABER MERKEZİ)
evrensel
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (27.08.13 Saat 22:35 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti