Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21.08.13   #4
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Yerel seçimlerde ALEVİ adaylar.

“Bizi yok sayanı bizde yok sayacağız’’


Kırmızı Haber | 20 Ağustos 2013 | Kırmızı Haber, Manşet, Numaralı Haberler, Üst Haberler
Alevi Kültür Dernekleri Manisa Şube Başkanı Sevim Savunmaz, kendilerini ziyarete gelecek belediye başkan adaylarından tek taleplerinin Cemevi olacağını belirterek, “Artık bizi yok sayanı bizde yok sayacağız’’ dedi.
45HABER(ÖZEL)
Alevi Kültür Dernekleri Manisa Şubesi Başkanı Sevim Savunmaz, merkezde yaklaşık 60 bin Alevi’nin yaşadığını ve en önemli sıkıntılarının Cemevi olduğunu söyledi. 2014 yerel seçimlerinde Manisa Büyükşehir ile ilçe belediye başkan adaylarından Alevilerin beklentilerini açıklayan dernek başkanı Savunmaz, adayların vizyonlarında ve hedeflerinde inançlara saygılı bir anlayış çizmesi gerektiğini söyledi.
Dernek Başkanı Savunmaz, 2009 yerel seçimlerinde kendilerini ziyarete gelen belediye başkan adaylarına özellikle Alevilerin Cemevi konusunda taleplerini dile getirdiklerini dile getirerek, “Ancak yine bu konuda gerekli hassasiyet gösterilmedi. Merkeze büyük bir Cemevi’nin yapılması veya bize yer gösterilmesi konusunda bir çok kere mevcut belediye başkanımıza talebimizi dile getirdik. Ancak gerekli hassasiyet gösterilmedi. Dernek olarak yer bulduk. Ancak mevcut belediyemiz bu alanın ibadet yeri olarak ayrıldığını belirterek derneğimize tahsis etmedi. Bu konuda mevcut belediyenin inançlara ne kadar saygılı olduğunu gördük. Mevcut iktidarda olduğu gibi yerel iktidarda Aleviler hep geri plana atılıyor’’ diye konuştu.
2014 yerel seçimlerinde hangi partiden olursa olsun kendilerini ziyarete gelecek olan belediye başkan adaylarına Cemevi konusundaki taleplerini kararlılıkla ileteceklerini söyleyen Savunmaz, “Hangi partiden olursa olsun, bir belediye başkan adayının mutlaka vizyonunda veya hedefinde inançlara karşı eşit mesafe ve saygı ilkesinin olması gerekir. 2014 yerel seçimlerinde kararlıyız. Tüm belediye başkan adaylarına Cemevi talebinde bulunacağız. Bize yeni Cemevi’nin kurulacağının sözünü kim verirse ve kararlı olduğuna inanırsak desteğimiz onun yanında olacak. Artık bizi yok sayanı bizde yok sayacağız. Kimse Alevilerin desteğini küçümsemesin. Çünkü merkezde 60 bine yakın alevi bulunmaktadır. Buda azımsanmayacak bir destek demektir’’ diye konuştu. Savunmaz ayrıca, belediyelerin Alevilerin düzenlediği etkinliklere ve sosyal çalışmalara mutlaka destek olması gerektiğinin altını çizdi.
------------------------------
aleviler organize olup

duyarlı adayları seçtirmelidir,

partilerin artık alevileri,

olarak oy deposu olarak görmelerine

fırsat verilmemelidir.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti