Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19.08.13   #3
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Yerel seçimlerde ALEVİ adaylar.


Alevi Bektaşi Federasyonu’ndan çağrı


ABF tarafından yazıldı.


Yaşanılan süreçteki gelişmelere ilişkin ABF Merkez Yönetim Kurulu, İskenderun’da yapılan 2 günlük çalışmanın ardından bir açıklama yaptı ve çagrıda bulundu.


ağrı metni şöyle:


BARIŞ, DEMOKRASİ, ÖZGÜRLÜK, LAİKLİK, EŞİT YURTTAŞLIK VE SOSYAL ADALET İÇİN TARAFIZ.

BAĞIMSIZ DURUŞUMUZLA MÜCADELEMİZİ KURUMLARIMIZLA MÜSAHİP DOSTLARIMIZLA MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ


6-7 Nisan 2013 tarihlerinde İskenderun’da gerçekleştirilen, “Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu” Bileşenlerimizin şube başkan ve yöneticilerinin katıldığı “ ORTAK AKIL – ORTAK DURUŞ” 3.atelye çalışmaları sonucu ortaya çıkan veriler ışığında, önümüzdeki döneme yönelik politikalarımızı belirleyip, değerlendirmeler yaparak Alevi dinamiklerinin ortaklaşmasını hedefliyoruz.

Bölgemizde ve ülkemizde hızla değişen bir süreç yaşanmaktadır. Geleceğimizle ilgili öngörülerde bulunmak, inancımıza , örgütlülüğümüze ve insanlığa yararlı karar almak, çalışma ve etkinlikler de bulunmak Alevi Öğretimizin tarihsel duruşu gereği bir zorunluktur.


Çünkü Alevi Öğretimizde; toprak, su, ateş ve güneş kutsaldır. 72 millete bir nazarla bakarız. Bu anlamda insanı merkeze koyan, ayrımcılığı karşı duran, tüm insanlığın eşit yaşamasını isteyen ve savunan bir Öğretiye sahibiz. Tarihimiz ve İnancımızın ulularımızın yaşamları ve mücadeleleri buna örnektir.


İnsanoğlunun tarihsel birikim ve kazanımlarını, değerlerini, insan ile doğanın dengesini sağlayan, evrensel değerler temelinde adil, yaşanılır bir dünya, demokratik, laik, çağdaş, sosyal eşitliğini sağlayan, toplumsal barışını gerçekleştiren bir Türkiye projesi, İnsanı olan her şey bizimdir, dava insanlık davasıdır diyen biz Alevilerin ve kurumumuzun vazgeçilmez değerleridir. Bu değerler Alevilerin tarih boyunca uğruna mücadele ettiğimiz ve insani olan projemizdir. Bu değerler ve dava için dünya da ve Türkiye de mücadele yürüten tüm insanlar ve kurumlar biz Alevilerin musahibi, dostu ve dava arkadaşıdır.


Bu bakış açısında; ABF bileşenleri olarak; görüş ve anlayış birliğiyle, diğer Alevi Kurum ve Kuruluşlarının katkı ve katılımıyla, en geniş birlikteliğimizi sağlamaktır. Gelişen sürece ilişkin; ortak dil, ortak söylem, ortak tavır ve ortak eylemlikleri gerçekleştirerek sürecin etkin bir aktörü olacağız.


Bu süreçte; kendi ilkeli ve bağımsız duruşumuzu yıllardan beri dile getirdiğimiz talep ve duyarlılıklarımızı ortaya koyarak, Eşit koşullarda;özgürlük için, adalet için, eşit yurttaşlık için ve demokrasi hedefleri doğrultusunda, ortak paydalarda buluştuğumuz güçlerle birlikteliğin koşullarını yaratmalıyız. Ortak davayı güçlendirmeliyiz.


İşlemekte olan Anayasa sürecini , bir toplumsal barış sürecine çevirmemiz yeni, sivil, demokratik ve çoğulculuğu kabul eden bir arayış dışına çıkmak isteyen güçlere karşı , sonuç yaratacak bir toplumsal muhalefeti örgütlemede bize düşen tarihsel ve toplumsal bir görevin aktif bir toplumsal gücü olacağız.


Ölüme, doğa yıkımına ve savaşa karşı barış isteyen, insanı merkezine koyan bir inancın bir öğretinin mensupları ve savunucuları olarak, görüş ve tavrımızı, dışımızda gelişen geliştirilen tavırlara göre değil, kendi bağımsız ve ilkeli görüşümüz doğrultusunda mücadelemizi ortaya koyacağız.


Ülkemizde ayrım gözetmeksizin sistemin ötekileştirdiği, Alevilerin, Kürtlerin ve diğer etnik ve inanç kesimlerinin, kendilerini özgürce ifade edebileceği toplumsal bir barış ortamının sağlanması ertelenemez bir sorumluluktur.


Bu kapsamda, geleneğimizi sürdüreceğiz, asimilasyon ve ötekileştirmelere karşı çıkacağız, türkülerimiz söyleyeceğiz, semahlarımızı döneceğiz. İstanbul, İzmir, Mersin ve Bursa’da kitlesel etkinlikleri yaşama geçireceğiz.


Bu sonuç bildirgesi Alevi – Bektaşi Federasyonunun Alevi toplumuna, tüm Alevi örgütlerine, ülkemizin diğer demokrasi güçlerine bir çağrısıdır.


Unutmayalım ki mücadelemiz sonuçta .”LAİK - DEMOKRATİK BİR TÜRKİYE, EŞİT YURTTAŞLIK VE ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİDİR.”


DAVA İNSANLIK DAVASIDIR

İNSANİ OLAN HER ŞEY BİZİMDİR


9 NİSAN 2013

ALEVİ – BEKTAŞİ FEDERASYONU MERKEZ YÖNETİM KURULU
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti