Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19.07.13   #2
MustafaDemir
Yeni Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Aleviler Hakkında Hadis

Alıntı:
"Ya Ali, senin taraftarlarındır (aleviler) Kıyâmet günü kurtuluşa erenler; kim onlardan bir tanesine hakaret ederse, sana hakaret etmiştir ve kim sana hakaret ederse, bana hakaret etmiş sayılır; böyle bir kimseyi de Allah ebedi olarak kalmak üzere (cehennem) ateşine sokacaktır, ne de kötü bir dönüş yeridir!"

Evet Aleviler gerçek Muhamed Ali yoluna giden samimi müslümanlardır ancak şu var ki "hadis" te söylediği gibi bence herkesi kapsaması mümkün değildir...

Bugün bir çok Alevi canlarımız ne yazık ki Ateist düşünce içerisindeler. Herkes istediği şeye inanır ben orada değilim asla ama hem Alevi hem Ateist olunmaz. Ya Alevi olacaksın ki o zaman yolun gereklerini yapmalısın değilse dilini tutup ben Aleviyim demeyeceksin ve Alevilerin de adını Hak bilmez olarak çıkartmayacaksın.

Pir Sultan Abdal'ı asan yezid zihniyetli Hınzır paşa idi en az onun kadar suçlu yüce Pirin musahip kardeşi Ali Baba idi. Bu dürzülere baktığımızda "Alevi" bunlar.

Burada ki mesele mezhep olarak Alevi (İmam Cafer) olmak değil, nefisinin yezid olmamasıdır. Çünkü muaviye soyu (halife osmanın soyudur aynı zamanda) Ehlibeytin büyüklüğünü kabul etmedi ve inkâr geldi, kalbini gümanla doldurdu en sonunda Hz.Hüseyin efendimizi feci şekilde şehit etti.

Muaviye ve soyunun ne olduğunu biliyoruz da Hakk bizi Alevi görünümlü yezidlerden korusun.
Sponsor Reklamlar

MustafaDemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti