Konu: Sirr-i faş
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31.05.13   #31
Cem Sultan
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: dünya
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Sirr-i faş

HURUFİCAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir gayeyi amac edinen ben ve benim gibi düşünenler verilen antı yerine getirmektedirler.Birilerinin fos olduğu, birilerinin sabırsızlığı birilerinde bana niye cevap vermediğin anlayışına daha önce yazdıklarım cevap niteliğindedir.Bu topikte bilgimi çoşkumu paylaşmaya aktarmaya devam edeceğim.

“Sırr-ı faş” edeceğim diye hızlı bir giriş yaptığımı söylemek mevzuyu feomeni-nesneyi yokuşa sürme ve kendi bildiğini okumak olduğu anlayışı olmaktadır.N e beklemektesiniz?Allahın yanından dün geldim size gördüklerimi açıklayacağım hatta fotoğraflarla birlikte yanımda değerli materyaller canlı ve cansızlar getirdim . sizlere konuşmalar yapaçaklar dememi bekliyorsun.
Fikir –bilgi eksikliğin varsa buda yorum ve yorumlama açısından sakat bir bakış acısı doğurur.Birde buna ön yargılar eklenirse al sana arap sacı…
Dünya dönüyor desekte artık bir fayda vermez. illa dünya dönmüyor olaçak olması gereğini savunur.Döker boşaltırsınız
Beni anlamayan anlamaz.Burada sorun yok.Sorun sürdüğümüz yolun makamları ve kapılarıdır.Her basamak yeni makamlara çıkılır.Bu çıkış manaya sahip olma tefekkür-bilgi akıl,şuur vect ile olur.Hikmet ve himmet cem edilir.Bunu söylemiştim.Burada kimseye iptila etmemekteyim.
Birileri kendini ahmak-bön yerine koymak isterse yapma böyle düşünme deriz.ısrarla illa o dairenin içine girmek isteyim bak ben bönüm derse yapacağımız bir şey yok.Tarik bellidir.Kamil olmak istersen kırk merdiveni hızır ile birlikte atın arka semerin de çıkarsın. Musa'nın hızıra suali hikmetsizliğin den karşı duruşu sabırsızlığından ahmaklığın-dandır. Hızır dan himmet isteyince hikmete kavuştu.Bu edeb ya hu ile taçlandı.Destur ile gelişti.
Bilgiye akılcı eleştiriye boyun bükerim.Amacımız ve ilerlememizde buna bağlı.
Lakin başı boş sözlere havada asılı ithamlara verecek cevabım zamanım yoktur.

Burada ne dAbBe,ne cemsultan ne renk nede kırıstalle alıp veremediğim olmadığı gibi bu canları yüreğime mihman ettim.

Pişmiş aş-a soğuk su değil pişirmeye yardım ile yeni baharatlar koyacak akılları hizmeti beklemekte olduğumu en baştan söylediğimi hatırlatayım.

Olaya kabak tadı vermeden,yan yattı çamura battı o oldu bu oldu demektense anlamaya çalışmak sabır etmek sübut delilleri görmek.Kalb ve akıl gözünü açmak ön yargılardan kurtulmak acaba sualini defalarca yenilemek olayı kişileştirmemek, yerine bilgiyi çoğaltmak gereği ile...
vesselam

güzel kardesim,
agır bir yükün altına girmissin kendi kendine. insanlar tabiki soru soracak tabiki elestirecek veya yargılayacak ve sende rüstünü ispatlamak zorunda kalacaksın haliyle fakat insanların sorularını cevaplayamadıktan sonra onları aydınlatamadıktan sonra sen cümle sırrı bildigini iddia etsen ne fayda?

neyse hevesini kırmak istemem o sebeple konuya pek müdahil olmayacagım artık lakin sunu da belirtmeden gecemem:
SIR denilen seye eren kisi bunu ne söyleyebilir nede dillendirebilir. Bunu söylemek yasak filan degil, herhangi bir yaptırımı, cezasıda yoktur fakat bu öyle birseydir ki dünyalar kadar cok istesende bunu söylemeye dil varmaz, söyleyemezsin...

Hak yolunu acık etsin Sevgilerimle...
Sponsor Reklamlar

Cem Sultan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti