Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23.04.13   #3
omur kurt
Yeni Üye
Üye
Nereden: anda izmir den
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Alevi Gençliğine Çağrı

yahu tamam da elimizi tutan kim olacak bizi yetiştiren kim olacak neden herkez postunda yada posta oturmaya gidiyo şöyle birileride 500 - 1000 kadar da dervişhane yetiştiripde neden salınmıyo ortalara kuytu köşelerde ne oluyo ne bitiyo neden bi haber alın mıyo benim yada birilerinin bu yol uğruna ne yaptığımız yada ne yapmak istediğimizi nasıl ne şekilde öğreniyosunuz yada bunu nerden bileceksiniz? eğer gayib den haberdar iseniz allah eyvallah anam babam başım bacım kurban olsun size lakin böyle bu durumunuz yok ise bizi uyandırıpda sonra bi başımıza komayın bu yol birlik yoludur bi başına bırakma yolu değildir. örnek veriyorum marmarisdeyim bitane pirsultan abdal derneği var ne yaptığı belli değil kapısı kapalı bazen. ne bi toplantı nebi sohbet ne bişe. masalarında 1- 2 tane put gibi heykel koymuş orada yaşayan aleviler ne yapar ne eder ne iş görr haberi yok vs vs. eskilerin yaptıklarını yapın yeni yeni şeylerin sarhoşluğundan artık uyanın. bu zamanda bir dedeye bağlı kaçtane derviş var. kaçtane yetiştirmiş kç insana dnya malını terk ettirip divane ettirmiş kaçtanesi hak ile hak olmuş. kaçtane çocuğu hak için ailesinden yetiştirmek için istemiş hiç. asıl siz uyanın yezidlerle uğraştığınızın 1 lokmasınıda eğitmekle uğraşın nolur. alın bizi bize bişe öğretmeyin hayat zaten öğretiyo bizi eğitin mana öğretin gönul gözumuzun açılmsı için eğitin dergahlar kuralım o dergaın eşiğine başımızı koyalım okadar çok genç varki hakkı isteyen paradan kaçıp bu sistemden kaçıp hakka sığınmak isteyen sizlerin zerre haberi yok. imam ali kan kalesine cenge tek başına giderken bile sayısını anca allah bilir kaç kafiri islam etti. hani nerde bizlerin birilerini alevi yapma gibi derdimiz zaten yok bu da yetmiyomuş gibi bide alevi çocukları zaten alevi doğdu diye ohh ne la oluyo. asıl siz uyanın yeter artık kendinize gelin herkeze cemde ne yapılması gerektiğini öğretiyosunuz ama o kapıdan çıkınca insanlar ne yaptığını şaşırıyo. anca cemden ceme dedeyle talipler buluşuyo oda sadece cem ediliyo sohbet soru cevap bişe yok dede vaaz veriyo arkadakilerin uykusu geliyo cem başlıyo hak aşkına ne oluyosa anca cemde oluyo onun dışında adam gece ceme geliyo sabah allah kitap din kfrden geçiyo kadınlar dedi kodu kazanında yemeklerini pişiriyolar cocuklarına zenginlik kibirli olma ustun olma baskılarıyla yetişiyo. hani hani nerdesiniz. başımıza bişe gelse başımızda kimse yok. şu anda bişe olsa bekleki gelsinler. kısacası diyorumki gardaşlar canlar artık ne olrak göryosanız beni bende sizi öyle hitabımdır: her alevi ailesinde bir hak aşığı olsun eğitin bizi eğitin beni aşktan nasip dağıtalım kilit sözcuk "eğitim ewde başlar" değilmi her ewe sokalım aşıklarımızı her evden çıkaralım aşık olanı. baş göz açmazsa, ayakların yardımcısıda hakteala değilse o cana yazık edersiniz. acın gözlerinizi uyanın allah aşkına ey buyuklerimiz.
uçakla gidiyorsanız bir yere bikerede arabaya binin arabyla gidiyosanız bikerede trene binin trenle gidiyosanız bikerede gemiyle gidin gemiyle gidiyoyorsanız bikerede atla gidin atla gidiyorsanız bikerede yryerek gidin hep gidiyorsanız bikerede gitmeyin oturun dinlenin enerjinizi toplayın o rada belki birinin gönlne aşk duşurmek nasıp olur sonr yolunuza devam edersiniz. ben ömur kurt. başım canım yola feda. ıspatıda bedava
Sponsor Reklamlar

omur kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti