Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01.04.13   #4
Redsefa
Redsefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Nov 2012
Nereden: ankara
Mesajlar: 366
Rep Puani : 31
Standart Cevap: ALEVİLER neden yalnızca ALEVİ kabul edilmiyor.


aşk ile
Bir toplumu birarada tutmanın en etkili yolu ortak düşünce sistematiğinin oluşturulması ve ortak akıl birliğinin içselleştirilmesidir. Bunu başarabilmiş nadir topluluklardan biridir Aleviler.

Eğer nedensellik sorgularını her seviyede tartışmaya açarsanız, bu bütünselliği parçalamaya başlarsınız. Temel çatı kavram olan alevilik şu anda değişik odaklar tarafından alt ve üst teolojik unsurlar kullanılarak parçalanmaya çalışılıyor. Yok islam içimisin, dışımısın, ezoterik öğretinin hangi ekolüsün, doruk deneyimlerin merkez alanı mistik doğu kültümü, yok eski anadolu uygarlığımı, yok efendim anadolu aleviliği ismailimi yoksa 12 imamlımı, yok luvisin, yok ezoterik hristiyansın falan zırvaları.

Daha batıni dini ekollerin, ezoterik senkretik öğretilerin kapsamları, içerdikleri öz bilginin ne olduğunu bilmeden, bizim insanlarımız balıklamasına dalıp her tartışmanın içine, kendi kendilerini kategorize edip ayrışma tuzağının içine düştüler bile. Her kafadan saçma ve ayrı bir ses. Biz Aleviyiz. Alevi olmaya devam edemiyorsak varlık sebebimizide ortadan kaldırmış oluruz. Herkesin aklını başına devşirip bir kez daha oynan oyunun farkına varması dileği ile
Sponsor Reklamlar

__________________
Gönül kendine benzeyen gönüle akar
Hz. ALİ (K.V)
Redsefa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti