Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23.03.13   #10
seykek
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: ailem
Rep Puani : 31
Standart Cevap: Yedi Ulu Ozanlar

sn bilgeyol yazinizin son yerinde " aleviligi ebu suhud ziniyetine teslim etmek isteyenlere karsi dururuz ." diyorsunuz.
guzel e;bet karsi durulmasi gerekir.ama bu soz bana slogan gibi geldi.gercekten siz nasil karsi durulur onu anlatin yani demem suki internet sitelerinde yazarak sozunu ettiginiz hizir pasalarin etkiledigi milyonlarca elevinin pesinden gittigi ve onlardan etkilendigi hatta genel secimde kimlere oy verilmesini daha belirledigi o ebusuhud kiliki alevilerin yaptiklarini veetkiledikleri inasanlari sanal ortamda eger slogan degilse yazdiginiz ,siz nasil masum alevileri hangi karsi durusunuzla ve nasil bu etkilenmeden koruyacaksiniz ?cozumunuz ne? .
baksaniza vakiflara ,derneklere( ebu suhudcu olanlar) .

polemik icin sormadim sadece boyle yazmayin ve nasili da yazarsaniz daha iyi olacagi dusuncesindeyim

ben size fikrimi soyleyeyim derimki bugun alevilerin okuyabilecegi gunluk veya haftalik gazetede olabilir evet tv lerimiz var ama medya bilgi alisverisi hberler sadece tv lerden alinmaz ayrca bu yeterlide degil kaldiki alevilerin takip edecekleri haftalik dergileri dahi yok.bilimden baristan evrensel degerlerden yaninda olanlarin kendisini ifade edecegi bir gazete.alevi yobazlarina hurafecilerine alevi esnaf ve alevi bezirganlarina ,alevi siyaset tuccarlaina ,isminin onunde prof ,dr gibi akedemik unvan olan alevi akedemisyenlerine,alevileri kendi marabalari olarak gorup onalri istedigi gibi yonlendirenlere ,kendinden menkul alevi ileri gelenlerine ,aleviligin kendi arzularina gore bir yerler yamayanlar ,alevilige yeni isim katarak aleviligi dogal mecrasindan saptiranlara vb lerine karsi olacak gazete ve dergi.
ben bu yolla alevilerin aydinlatilacagina ve kolay kandirilmayacaklarina inaniyorum kimbiir belkide alevilerin gercek bir ronesansa gereksinimi var.
saglicakla kalin. saygilar.
Sponsor Reklamlar

seykek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti