Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26.02.13   #12
BERF62
BERF62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Oct 2012
Nereden: Hiçlik
Mesajlar: 1.892
Rep Puani : 46
Standart Cevap: Barış Süreci


Otuz yıldır süren bu savaşta garibanın çıkarı yoktur. Daha bıyığı yeni terlemiş evlatlar bu savaş yüzünden yok oluyorlar. Canı yanan ana babalara gidelim, evladın şimdi burda mı olsaydı yoksa vatan mı sağolsun dese, hangi cevap içten verilir....Savaştan siyasi rant sağlayan kesim, çıkarı olan kesim de uzaması için can atıyor.

Önceden Abd ile elele verip, kana kan intikam diyen Mhp bugün yine aynı yapılanmada aynı faşist zihniyette devam etmektedir. Kapitalizmin, Türkiye'de yedekte tuttuğu futbolcusudur.

Chp'nin tarihte de, çok değil birkaç gün önce tekleştirici ve ırkçı faşizan söylemleriyle bu sorunun hallolmasında bir katkısı olmayacağı da aşikar.

Senelerce sömürülen, asimile edilmeye tek tipleştirilmeye çalışılan halklar 90'lı yılların sonunda bir patlama yaşadı. Çünkü bunca yük ağır geldi. O dönemde de iktidar belli oldu. Türlü vaadlerle her halkın seçmen tabanına hitap etti. Demokrasi söylemleri, one munite'lerle Avrupa ilişkileri derken bir de baktık ki, patrondan çok patroncu olunmuş.

Bugün Alevi temsilcilerini istemeyen bir zihniyetle karşı karşıyayız. Kabul edilse de edilmese de Kürt halk da aynı kaderi yaşıyor. Madem ırkçılığımız yok, İnsan Hakk'ta Hakk İnsan'da, bu süreçte insan olmanın erdemiyle istikrarlı bir şekilde var olmalıyız.

Tabi bunu aynı şekilde barış taraflarının yapabilmesi dileğiyle....
Sponsor Reklamlar

BERF62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti