Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26.01.13   #5
mehdiaskeri
Avatar mevcut degil.
Yeni Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jan 2013
Nereden: wwwwww
Mesajlar: 1
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Hz. Muhammed'in 18 Yaşındayken Bir Fotografı


"Allah Resulünün alnı geniş olup hilal kaşlıydı, kaşları gürdü. Iki kaşı arası açık olup, halis bir gümüş gibiydi. Gözleri pek güzel, bebekleri simsiyahtı. Kirpikleri birbirine geçecek şekilde gürdü... Güldüğünde dişleri çakan şimşek gibi parıldardı. Iki dudağı da emsalsiz şekilde güzeldi... Sakalı gürdü. Boynu pek güzeldi, ne uzun ne kısaydı. Boynunun güneş ve rüzgar gören kısmı altın alaşımlı gümüş ibrik gibi gümüşün beyazlığı ve altının da kırmızılığını yansıtır şekilde parıldardı... Göğsü genişti, göğsünün düzlüğü aynayı, beyazlığı da ayı andırırdı... Omuzları genişti... Kol ve pazuları irice idi. Avuçları ipekten daha yumuşaktı (Huccetü'l İslam İmam Gazali, İhya'u Ulum'id-din, 2. cilt, Çeviri: Dr. Sıtkı Gülle, Huzur Yayınevi, İstanbul 1998, s. 820) ."Hadisi şerifi tamamlıyor gördüğümüz resim.. doğrusunu Allah.c.c bilir ama içimden bir ses evet o o diye haykırıyor. istihareye
yatıcam inşallah eger ayan olursa sizinle paylasırım.
heyecanlanmamak elde değil..

Bakın ey kardeşler..
Malumdurki efendimiz bir hadişi şerifinde ümmetinin 72-73 fırkaya bölüneceğini ve sadece 1 fırkanın cehennemden kurtulacağını beyan eder.
ve bende acaba ben hak yol uzerınemıyım dıye dusunmeye basladım... bunu anlamam gerekti Allaha kalben niyaz ettim.
Ve bir hadisi şerif sahihi kalbime aklıma indi.. kostantineyi (istanbulu) feth eden komutan ne güzel komutandır onun askeri ne güzel askerdir.. sonra fatıh sultan mehmed hanı arastırdım. Hacı Bayram Veli nin öğrencisi ak şemseddin hz leri Fatihin hocasıdır.. ve tasavvuf ehlidir. Mezhep hak mezhep sunnidir..
Bende bir bendde itikaden ve amelen sunniyim.. mezhep ayrımcılıgı yapmam Kimseyi hakir görmem herkeste inandıgını yasar elbette .. Selam ve dua İle... La ilahe İllallah Muhammeden Resulullah .. Aliyi sevenler Muhammed s.a.v yoluna Hz. Alinin Teslim Olduğu Gibi Teslim Olmalarını Yüce haktan dilerim.. Ehl-i Sunnet Vel Cemaat yolunda olalalım inşallah.
Niyetim Allah Rızasıdır. Kimseye yoktur Kinim Nefretim Ve La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah diyen tastik eden Benim Din Kardeşimdir.
Yalnız... Akıl Sahipleri Düşünmeyecekmisiniz? Zaman İmanın kurtarma zamanıdır.
Sponsor Reklamlar

mehdiaskeri isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti