Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12.12.12   #10
Aşk
Banned
Banned Users
Nereden: İstanbul
Rep Puani : 20
Standart Cevap: Alevilik din değil camiye gitsinler

dAbBe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sahte şeyhin seks dergahına baskın

Bursa'da bir ihbar, bir tarikat şeyhinin müritlerini nasıl kandırdığını ortaya çıkardı. "Kırklar Dergâhı" denilen evde Şeyh Uğur Korunmaz'ın kadın erkek ayırmadan müritleriyle ilişkiye girdiği iddia edildi. 5'i kadın 17 kişinin şikâyetçi olduğu Şeyh, "Hile kullanarak cinsel saldırı" suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine kondu.

Bursa'da "kız çocuklarına cinsel istismarda bulunuyor" ihbarı üzerine polisin bastığı 'Kırklar Dergâhı'nda gözaltına alınan Şeyh Uğur Korunmaz, evli ve iki çocuklu...
İlkokul mezunu 47 yaşındaki Şeyh, kadın ve erkek ayırt etmeksizin müritlerine oral seks yaptırdığını ve cinsel ilişkiye girdiğini itiraf etti.

http://www.haberturk.com/yasam/haber...rgahina-baskin

Yöntem hala değişmedi... İki üç kendini bilmez ajan ile "dindar" kimlik lekekeniyor... Tekkeler ve dergahlar kanunu kaldırılsın. Hakikaten tekke ve dergahlarda aldığım şarki müsbet eğitim ile şimdiki temelsiz-materyalist teorilerin, teorilerin kurucularının ve mensuplarının bile yığın yığın uzaklaştığı o teorilerin öğretildiği ahmak avutan yuvalarının fonksiyonları bir mi allasen? Niçin artık bir İbn-i Sina, Ömer Khayyam, İbn-i Haldun yok? Cevap açık değil mi?

Hala 28 Şubat sürecinde, 80 lerde olduğu gibi aynı yöntemle dindar kimlik eleştiriliyor... Bir yandan da diyoruz ki, özeleştiri yaparak : Gençliğimiz neden Aleviliğe karşı duyarsız, niçin uzaklaşıyor...

Bir şeyi eleştirdiğimiz zaman o bizim ve tebaamızın menfaatine mi değil mi önce onu tartalım, sonra eleştirelim. Sistemi kutsamak adına 100 yıldır birilerini, onlarla dini-ilmi manada hemfikir değiliz diye eleştiriyoruz, fakat böyle yaparken cemaatimiz için hayırlı olanı mı yapıyoruz?

Bir çocuk kendisine ders çalışmasını söyleyen annesini öldürüp dolapta saklıyor, ilkokul 5 te okuyan çocuklar birbirlerinin ırzına geçerken anneleri tarafından yakalanıyor... Hangi gerçek manada dindar olan bir ailede bunlar yaşanıyor? Hangi ibadetlerini (hangi inançta olursa olsun) yerine getiren bir genç, ister ortodox, ister sünni, şii yahut alevi babasına, annesine bırakın saldırmayı, hürmetsizlik edebilir?

İlmi farklılıklar bir kenara, bir dindar kimse (gerçek manada) ile arkadaşlık kurmayı daha tekin ve mantıklı bulurum ve öyle de yapıyorum. Serhoş, madde bağımlısı, meşreben yahut mezheben kendimden olan kimseleri insandan bile saymıyorum.

Tablo bu kadar açık aslında:
-Aklı münasip bölgelerine sıkışmış, sarhoş, madde bağımlısı, saldırgan, aile terbiyesi almamış, töre-adet-gelenek tanımayan, büyüklerine hürmetsiz bir gençlik ve yarım yamalak bir resmi hüviyete sahip hanelerde ibadet etmek için deyin ki: DİNDAR KİMSELER, KOMŞULAR, NESİLLER, EĞİTİM İSTEMİYORUZ. YAŞASIN LAİKLİK! TEKKE VE ZAVİYELER, DERGAHLAR RESMEN KAPALI KALSIN!
-Adam gibi adam, dürüst, saygılı, yiğit, büyüklerine hürmetli, ananelerine-töresine saygılı, hoşgörülü, kötü alışkanlıları bulunmayan bir nesil için ve adamakıllı resmen tanınan hanelerde ibadet etmek için deyin ki: KENDİ İNANÇLARI İÇİNDE DİNDAR KİMSELER, KOMŞULAR, NESİLLER YETİŞTİREN EĞİTİM VE ÖYLE İNSANLAR İSTİYORUZ. YAŞASIN LAİKLİK FAKAT TEKKE, ZAVİYE VE DERGAHLAR RESMEN AÇIK KALSIN. DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI LAİKLİĞE AYKIRI DEĞİL DE BUNLAR MI AYKIRI, HANGİ ÜLKEDE BÖYLE BİR UYGULAMA SÖY KONUSU? NASIL BİR İNANÇSIZLIK FAŞİZMİDİR BU? NASIL BİR ATEİST-MATERYALİST MİLİTARİZMDİR?
Sponsor Reklamlar

Aşk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti