Konu: Alevilik
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05.12.12   #8
kristal
kristal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 65
Standart Cevap: Alevilik

halil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hocam benı anlayan ender kişilerdensınız bende burda ılk katıldıgım zamnlarda dıyodum alevı arkdaslarım var namaz kılıyo oruc tutuyo hatta daha detaylı bı ornek verdım alt kattakı komsumuz alevı ve cok sevıdıgımız bırı lakın 5 vakıt namaz kılıyo oruclarını tam tutuyo hatta hacca bıle gıtmıs ama bunu burda paylaşınca ki kristal arkadasımız bunun en buyuk ornegı yok alevıler namaz kılmaz yok alevıler oruc tutmaz yok alevıler boyledır soyledır kendılerını neden boyle gosterdıklerınıde anlamıs degılım ama yaptıkları cok yanlış ne guzel namaz kılan oruc tutan alevıler var ne zorun varda sıkıntı cıkarıyosun krıstal arkadasım ?? islamın sartlarından degıl mı namaz kılmak oruc tutmam hacca gıtmek flan ama senın dedıgıne bak aleviler namaz kılmaz ben buna kesınlıkle katılmıyorum lutfen herkes kendı dusuncesını kendısıne saklasın genelleme olarak konusmayalım lutfen ...

sevgili kardeşim ; gürleyenkaval nikli kişinin sünni olduğu apaçık ortada.
olmasada sünniliğe göz kırpan biri.
bu kendisini igilendirir.
de ben size bir hakikatten bahsettim
alevilikte namaz yoktur.
varmı bunun ötesi.yok işte neden zorluyorsunuz.

ha şuda var biz sizin inancınıza namazınıza orucunuza karşı değiliz
sizler namazınızıda kılın ramazanınızıda tutun.saygı duyarız.duymakta zorundayım zorundayız zaten.
en azından kendi adıma bunu söyleyebilirim.
lakin sünni inançta biri kendini alevi gibi gösterip aleviler camiye gider namazda kılar vs vs derse buna söyleyeck lafımız olur elbette.
Sponsor Reklamlar

kristal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti