Konu: Alevilik
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05.12.12   #6
halil
Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Alevilik

gokhan1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sırf sünni lerin şafilerin sizi cehennem diye diye korkuttukları için namaz kılıp şekil yapıyorsunuz yoksa Allah'ı sevdiğinizden kıldığınızı düşünmüyorum.Bende aleviyim kılan kılsın bi şey demeye hakkım yok ama benim ne Nenelerim kılardı namaz nede dedelerim.Hatamı yaptı şimdi onlar.İslamın şartı kuran da yazıyor mu..Sizi Adnan oktara havale ediyorum ) mürit arıyor adam gidin katılın.Kuru kuruya kılmayın girin tarikatına öle namaz kılın hasbinallah,

sımdı nenelerın yada dedelerın namaz kılmadıgı ıcın sende mı kılmıyosun ? ilk sunu solıyım her koyun kendı bacagından asılır bu 1. ikincisi rahat bır sekılde sunu dıyosun Allah'ı sevdıgınızden namaz kıldıgınızı dusunmuyorum dedın bakın bu sekıl bır konusma aramızda sıkıntılara yol acabılır evet butun Müslumanlar 4 dortluk degıldır bazıları namazı sadece bır kurtulus olrak bazı mumınler ıse gercekten içlerinde Allah sevgısı oldugu ıcın kılar. bakın sunu solemek ıstıyorum ve bu benım yazacagım son mesajım olucak ben bu foruma gırdıgımde tamamıyle baska dusuncelerım vardı benım tanıdıgım alevılerle sızler uyuşmuyosunuz burası bı kesın namaz kılmanın oruç tutmanın neresı kotu kı yok bızler onları yapmayız dıyosunuz ?? sonra Alevilere onlar Allah kavramını bılmezler onlar dınsız dıyıncede sinirlenıyorsunuz. yazık neden yazık bılıyomusunuz sizin gibi insanların onları dıyenlerı haklı cıkardıkları için ..! alevı arkadaşlarım dıyodu bana 2 cesıt alevı var bırı milliyetçi aleviler diğeri ise namazda kılan Kuran'da okuyan camıyede gıden alevı ben ılk dedıgıne ınanmamıstım ama sızın bu dedıklerınızı gorunce,duyunca artık ınanıyorumki sunnılerın yada şafilerin dedıgı gıbı mılleyetçi alevilerın dinle alakası yoktur cumlesıne uzulerek katılıyorum. nese bu konuda vede başka dıger konuda daha yorum yapmıcam sıze son olarak şunu solıyım inşallah hepiniz doğru yolu bulursunuz. bunu derken herkese namaz kılın falan demıyorum yanlış anlaşılmasın ama bu tür saçma dusuncelerınızden arının demek ıstedıgım bu. Sizleri Rabbime havale ediyorum inşallah ne demek istedigimi en kısa zamanda kulaktan dolma bılgılerle degıl yaşayarak anlarsınız . Sizinle tanışmak guzeldi ben bu foruma aleviliği araştirmak ıcın sabah akşam inceledim eger bu sure içinde kalbinizi falan kırmışsam hakkınızı helal edın . ben hakkımı sonuna kadar helal edıyorum. Allaha emanet olun . Hayırlı gunler ..
Sponsor Reklamlar

halil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti