Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20.10.12   #12
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32
Standart Cevap: Kuran´in kelimesine bile karsi gelmek.

Tomris hanim sen benimle maytapmi geciyorsun?
Ben evlilik ve bosanma konularinda kendi fikrimi söylemedim. Actigim konuya örnek olarak verdim onlari. Sen ise bu örneklere takildin kaldin.

Allah insani test ediyormu etmiyormu?
Etmiyor diyemezsin, cünki onlarca ayet var.

Bakara 124: Hani Rabbi, Ibrahim'i bazi kelimelerle imtihana çekmis, o da onlarin hakkini vermisti

Sad 24: Davûd dedi ki: "Vallahi, senin bir tek koyununu kendi koyunlarina katmak istemekle sana zulmetmis. Zaten ortaklardan birçogu birbiri aleyhine haksizlik ve zulme sapar. Iman edip hakka ve barisa yönelik isler yapanlar böyle degildir. Ama onlar da pek azdir." Davûd, kendisini imtihan ettigimizi düsündü; hemen Rabbinden af diledi; rükû ederek yerlere egildi ve Allah'a yöneldi.

Sad 34:Yemin olsun ki biz, Süleyman'i imtihan ettik, tahtinin üstüne bir ceset biraktik da o, tövbe ile Allah'a yöneldi.

Hallac- i Mansur "Allah Iblisten Ademe secde etmesini bir kere degil, binkere istedi. Ve iblis her defasinda "Ben senden baskasina secde etmem dedi" " diyerek, iblisin bir teste tabi tutuldugunu ve bu testi basariyla gectigini savunuyordu.

Simdi topu taca atmadan, Kuran´in bir kelimesini bile kabul etmemek insani dinden cikarirmi cikarmazmi onu söyle. Her söyleneni kabul ederek bu imtihanlari gecmek mümkünmüdür?
Sponsor Reklamlar

dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti