Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17.09.12   #1
bekocem456
bekocem456 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Türkiye Ankara
Rep Puani : 10
Standart Yazilanlar doğru mu??

Bana bir sayfa cemde okunan duaları yazdı.:

Semah gülbengi (duası);
Bismi Şah...Allah Allah...
Hayır hizmetleriniz kabul ola.
Muratlarınız hasıl ola... İsteğinizi, dilediğinizi
Allah, Muhammet, Ali vere...
Döndüğünüz semahlardan hayır göresiniz.
Ebu Zer Gaffari'nin, Hz. Fatma'nın sevgi ve hizmeti üzerinize ola.
Ya ali Kırklar semahını deftere kaydede, gerçeğe hü...

1-) Sabah gülbankı;
Bismi şah. allah allah. erenler sabahlar hayır ola. hayırlar feth ola. münkir münafık yuf mat ola. muradım hasıl ola. şahmerdan on iki imam yardımcımız ola. hazreti pir efendimiz hayırlar verdikçe vere. şah abdal muşa gözcümüz ve bekçimiz ola. kaygusuz abdal himmeti üzerimize hazır ve nazır ola. allah eyvallah. gerçekler demine hu..

2-) Akşam gülbankı; Bismi şah. allah allah. erenler sabahlar hayır ola. hayırlar feth ola. serler def ola. münkir münafık yuf mat ola. on iki imam efendimiz yardımcımız ola. nur-i nebi keremi alı, pirimiz hünkarımız hacı bektaş-i veli, yuf, lanet yezid’e rahmet mümine. gerçekler demine, keremine hu..

3-) Uyku gülbankı; Bismi şah. vakitler hayr ola. hayırlar feth ola. er hak muhammed alı desteğimiz ola. er hak tarikat karındaşlarımızı postunda sırı gazan eyleye. fakire kasdedenin boynundan hz. alinin zülfikârı eksik olmaya. yuf münkire. lanet yezide. rahmet mümine. hünkar hacı bektaş demine hu..

4-) Sofra gülbankı; Bismi şah. evvel allah diyelim, kadim allah diyelim. geldi alı sofrası destur ya şah diyelim. şahin gönderdiğini biz yiyelim. demine hu diyelim.

5-) Dar gülbankı; Bismi şah. allah, allah. erenler yüzümde yerde, özüm darda. erenler meydanında, muhammed alı divanında, pir huzurunda, canım kurban, tenim tercüman. bu fakirden ağrınmış, incinmiş, gücenmiş can karındaşlarından var işe dile gelsin. hakkini taleb eylesin. allah, eyvallah. gerçekler demine hu dost (ikrardan sonra okunan da budur)

6- eşik gülbankı; bismi şah. menim bülbül, bu gün gülzâra geldi. halımı arzetmeye didara geldim. koyarlarsa bizi içeri erenler kapıda düşmeğe didara geldim. bercemal-i zatı bala alı aba ra salavat. hu dost.

7- ayrılış gülbankı; bismi şah. kadri visalin nur-i saadet vasfı cemalin ruz-i kıyamet. dem mail oldu gam zail oldu. gelmek iradet, gitmek icazet. bercemal muhammed kemal, haşan, hüseyin, alı bülend ra salavat.

8- ay (yeni ay) gülbankı; nasri min allah ve fethün karib ve beşşirülminin ya muhammed ya alı, ya hünkar hacı bektaş-i veli. la feta illa alı la seyfe illa zülfikâr. bercemal-i zatı pak alı aba salavat. allahumme sallı ala seyyidina muhammed ve alı alı muhammed.

9- cem dağılış gülbankı; oturan, duran, koğsuz gıybetsiz evine varan, haziran, gaiban, piran, civanan, üçler, beşler, yediler, kırklar keremi evliya. allah eyvallah. cümle gerçekler demine hu..

10- hak hayırlısı gülbankı; bismi şah. allah allah. yüzüm yerde, özüm darda. darı mansurda, erenlerin gani dergahında. erenlerden hak hayırlısını şeyen ederim. allah, eyvallah hu dost.

okunan duaların hepsi bu mu ve katılımcıların okudukları dualar hangileri ?
Sponsor Reklamlar

bekocem456 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti