Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07.01.10   #5
Dede-baba
Dede-baba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Erzincan
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Şeriat Mahkemesi ve Dede

Ertesi Gün...

Kadı ; Anlat Şeyh Efendi. İdamın kokusunu alıyorsun değil mi ? Benzinde çok bozuk. Şeriatın kestiği yer acımaz. (Beraber gülüşürler)

Hamdullah Dede ; Efendim Kadı Hazretleri, guruh-u eşkiya olan çavuşlarınız bana geceleri çok zalim , gaddar davranıyorlar.

Kadı ; İslam Halifesinin Müslüman Asakir-i Mansure-i Muhammediye askerlerine güruhu eşkiya diyemezsin.Yeniçeriler güruhu eşkiya idiler. Cezalarını buldular.

Hamdullah Dede ; Kadı Efendi Hazretleri, sen Sünni güruhuna İslam dememizi mi istiyorsun ? Bizlere hiddet, şiddetle kabul ettiremezsin. Asla Müslüman diyemem.

Kadı ; Şeyh Efendi, aklını başına toparla, düşün, Elhamdülliallah Müslümanız.Askerlerimizde müslüman, Mahkeme-i Şeriamız da Müslüman,, Devleti Halifemiz padişahlığı ülkeside Müslümandır..Mecbur kabul edeceksin. Kabul etmeye mecbursun. Ben sana kabul ettirmesini biliyorum..

Hamdullah Dede ; Efendim Kadı hazretleri, asla acıma hissi olmayan zalim, gaddar, bu kadar merhametsiz kişileri kabul edemem.Hiçbir gerçek eren, eşkiya güruhuna İslam veya Müslüman dememiştir.

İstanbul'da Belgrad Ormanlarında, İstinye(İtsince,İstranca) Ormanlarında diri diri yakılan Onbinlerce Oğuz Türkmenlerimiz olan Müslümanları yakan şaki nasıl olurda Müslüman adını alır ?
(devam edecek)
Sponsor Reklamlar

Dede-baba isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti