Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20.07.12   #15
ozgurkursun44
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: out of Turkey
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Türkiye cumhuriyeti sünni diktatörlüğü mü oldu?

dAbBe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Seriat kanunlariyla yönetilen bir ülkede yeni bir düzen kuruyor. Onlarca devrim yapiyor. Sarigi, fesi, carsafi yasakliyor. Arapca harfleri kaldirip latince harfler getiriyor. Kadinlari esek köpek yerine konmaktan kurtarip onlarla ücer dörder evlenmenin yolunu kapatiyor. Secme ve secilme hakki taniyor. Insanlarin cinci hocalar, medyumlar, falcilar tarafindan sömürülmelerini engelliyor.

Sizler bütün bunlari göz ardi ederek, vay efendim tekkeleri yasaklamis, vay efendim diyanet kurmus saldirmak icin bahane ariyorsunuz.

Bana söylermisin bu birlik nasil saglanacak. 15 milyon Türk Alevi Atatürk hayrani. Evlerine, cemevlerine Atatürkün resmini asiyor.
Yarim milyon Kürt Alevisi´de Atatürkten nefret ediyor.
Nasil olacak bu is.

Hadi bir yolunu bulup birlik saglandi diyelim, Parti kurmakla, siyaset yapmakla haklarimizi alamiyacaksak nasil bir mücadele sekli öneriyorsunuz? Askerdeki kendi evlatlarimiza savasmi acalim.
Daga cikip PKK yemi katilalim?

Ben saldırmak için bahaneler üretmiyorum. Ben gerçekler hakkında bahsedirim. Kaynakları sunarım, onun üzerine azar, çizerim.
Lakin şuan bir gerçek varki 30 Kasım 1925 tarihli 677 sayılı Tekke ve Zaviyeler ile Türbelerin kapatılması ile birlikte bazı unvanlar da yasaklanmasına dair kanun halen yürürlükte.
Sen bu yasanın yürürlükte olduğunu bile bile halen insanların cinci hocalar tarafından sömürülmeleri engelleniyor diyorsan. Sizin başka bir dünyanız var.Benim başka bir dünyam var. Ortak noktamız yok malesef.

Sponsor Reklamlar

ozgurkursun44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti