Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17.07.12   #32
Tomris Katun
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: İstanbul
Rep Puani : 19
Standart Cevap: Alevi Kürtler

dersimlii62 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
tomris katun kardes öyle bi milliyetçilikten söz etmiyorumki ben..evet senin dedigin de milliyetçilik ama genel olarak bakıldıgında milliyetçilik olarak insanlar kürt milliyetciligini tanımıyorlar biz kürtce müzik dinleyince kürt milliyetçisi degil pkk oluyoruz onlara göre olan milliyetçilik türk bayragı askı vatan askı.ben türk bayragına saygı duyuyorum elbette hatta bütün bayraklara saygı duyuyorum fakat duygulanmıyorum.bu konuda da yargılanmak istemem

Çünkü anayasal tanıma göre hiç birimizin etnik kökeni 1. planda olmamalı Örneğin ben Ermeni isem de Türkmen isem de Kürt isem de Çerkez isem de anayasal tanıma göre Türk ulusunun bir ferdiyim.
Bu kutuplaşmaların da önüne geçebilecek bir önlem olamaz mı sence
Biraz tarih bilgimiz varsa ne zaman bir toprağa göz konulsa önce inanç ve köken olarak insanları ayırıyor, bölüyorlar
Tabiki her ulusun bağımsızlık sembolüne saygı duyuyoruz fakat ayyıldızlı al bayrak bu ülke vatandaşlarının hepsini temsil ediyor, bir insanın kendi bağımsızlık sembolünü sevmesi, saygı duyması çok doğal buna milliyetçilik denemez zaten
Duygulanmaktan kasıt ne bilmiyorum ama o bayrak inmesin diye gerekirse ölmek lazım bunu düşünüyorum.
Yargılamak değil sadece anlamaya çalışıyorum.
Yöneticiler gelip geçer, devlet bizim, bayrak bizim yine, çünkü bizi temsil ediyor.
Sponsor Reklamlar

Tomris Katun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti