Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24.06.12   #1
gencalevi
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jan 2011
Nereden: almanya
Mesajlar: 626
Rep Puani : 12
Standart Abdullah Gül örneğini verdi, gözaltına alındı


Abdullah Gül örneğini verdi, gözaltına alındı


Mor Çatı Vakfı kurucusu, Kadın hakları savunucularından Av.Canan Arın'ın Gaziantep'te kaldığı otelden bu sabah saat 05.30'da gozaltına alındığı öğrenildi.

Mor Çatı Vakfı kurucusu, Kadın hakları savunucularından Av.Canan Arın'ın Gaziantep'te kaldığı otelden bu sabah saat 05.30'da gozaltına alındığı öğrenildi.

Arın, İstanbul Barosu'nun Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) kapsamında Antalya'da Avukatlara yönelik bir semine konuşmacı olarak katılmış ve burada yaptığı konuşmada, evlilik yaşı, çocuklarda cinsel istismar konularına değinmişti. Canan Arın konuşmasında çocuk evliliklerin cinsel istismar konusu olabileceği gibi çocuğa şiddeti oluşturduğuna dikkat çekerek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Sakarya Üniversitesi'nde 29 yaşında bir asistanken Çemberlitas Kız Lisesi'nde ögrenci olan, 15 yaşındaki Hayrunnisa Özyurt ile, 20 ağustos 1980 tarihinde evlenmesini örnek göstermişti.

Canan Arın, Antalya'daki konferansından sonra bu kentten ayrılarak Gaziantep'e geçti. Gaziantep'te konakladığı otelde bu sabah saat 05.30 sıralarında polis tarafından gözalına alınan Türkiye'nin önde gelen kadın aktivistlerinden Av. Canan Arın, sorgusundan sonra serbest bırakıldı.

KAZETE'nin edindiği bilgiye göre, Canan Arın hakkında yakalama kararı çıkarılmasına gerekçe olarak Antalya'da avukatlara verilen seminerde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Hayrunnisa Gül ile evliliğinin çocuğa şiddet olarak tanımlaması gösterildi.
Sponsor Reklamlar

gencalevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti