Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05.06.12   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Schweiz(isvicre)
Yaş: 38
Mesajlar: 4.785
Rep Puani : 199
Standart Pir Sultan Abdal festivalle anıldı


4 Haziran 2012 - / Mustafa KOYUNCU
Pir Sultan Abdal festivalle anıldı

HOLLANDA’da İnternationale Sportpark Papendal’da Pir Sultan Abdal’ı anmak için festival düzenlendi.

AJN Hollanda Alevi Gençlik Derneği tarafından organize edilen Avrupa’dan 2 bin 500’ün üzerinde kişinin katıldıği festivale Avrupa Alevi Konfederasyonu Başkanı Turgut Öker, Hollanda Alevi Birlikleri Federasyonu Başkanı Muharrem Cengiz, Alevi derneklerin yönetim kurulları da katıldı.

Festivalde konuşma yapan AJN Hollanda Alevi Gençlik Derneği Başkanı Tuğba Karabulut, şunları söyledi: “Aleviler olarak hep birlikte Pir Sultan Abdal’ı ve geçmişten bugüne kadar katledilmiş Alevi kardeşlerimizi anıyoruz ve selamlıyoruz. 1993 yılında Sivas’ta katledilen yazar şair ve sanatçılarımızı unutmadık, unutmayacağız. Ülkemizde baskı ve haksızlıklar günümüzde de devam ediyor. Biz gençler olarak bu baskılara ve haksızlıklara dur diyebilmemiz için öz değerlerimize sahip çıkmalıyız. Pir Sultan Abdal’ın felsefesini benimseyerek yürüdüğü yoldan yürümeliyiz. Gençler olarak el ele verip birlikte hareket edersek daha güçlü oluruz. Bu yıl düzenlediğimiz bu festivali gelenek haline getirip her sene sizlerle birlikte gerçekleştirmek istiyoruz. Bu bir başlangıçtır.”

Daha sonra ise festivale katılan davetliler, müzik gruplarından Grup Kızılırmak, İlkay Akkaya- Oğuz Aksaç Grubu, Pınar Sağ, Mikail Aslan, Dertli Divani Grubu, Albayrak Kardeşler’in türküleriyle gecenin geç saatlerine kadar halay çekerek eğlendiler.
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti