Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19.12.11   #4
munzuro
Üye
Üye
Nereden: izmir
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Maraş Katliamı 33.Yılında Gelin Maraşda Olalım

bu lanetli odaklar maddeler halinde sıraladıkları tüm kararları uyguladılar. çok insan katletti, çok mağduriyetlere yol açtılar. daha kötüsü hedefe koydukları alevileri büyük oranda maskelenmiş yedeklerinin arkasından sürüklemeyi, o adreslere mahkum etmeyi başardılar. ve alevi halka bu suçları işleyen odaklar, bu seçimlerde dahi alevileri manipüle etmeyi başardılar.

hep yaptıkları gibi kendi örgütledikleri katilleri alevilerin üstüne salıp "ya biz ya onlar" ikilemini dayattılar.

buda yetmedi kimi alevileri bu suçları bildikleri halde kendi hizmetlerine sokmayı başardılar.

ortaokul lise talebesiydim ve hatırlıyorum gerçekten tunceli de dahi bir birine akraba komşu olan insanları "fraksiyon çatışması" adıyla biribirine düşürmüşlerdi. ve gerçekte birbirinden iyi ve yiğit gençler biri birlerini katletmişlerdi. öyle bir kaç kişi falanda değildi yitirilenler.

umarım ders çıkarılabilir. Maraş korkunç bir yaradır ve kanamaya devam ediyor. diğerleri gibi.

dahası, tüm türkiyede hala en savunmasız topluluk biz alevileriz. örgütlülüğümüz hiç yoktan iyise de kesinlikle zayıftır.

bu ülke insan düşmanı ırkçı ideolojilerden arınmadıkça, eşit yurttaşlık hakkı anayasal güvencede karşılığını bulmadıkça benzeri olayların zemini hala olduğu yerde duruyor demektir.

alevi halkta bu ülkenin tüm mazlumları ve özgürlükçü düşünenleriyle buluşmalı, demokratik bir alternatifin bileşeni olmayı başarabilmelidir ki yaşanabilir bir gelecek inşa edilebilsin.

Maraş ve diğer katliam mağdurlarımızı rahmetle anıyor, katilleri lanetliyorum.

aşkı niyazlarımla
Sponsor Reklamlar

munzuro isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti