Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19.12.11   #2
ozgurkursun44
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Nov 2011
Nereden: out of Turkey
Mesajlar: 202
Rep Puani : 10
Standart Aleviler ve Solcular Katillerini İyi Tanısın


1980 Şubat ında bi ay boyunca dönemin Demokrat Gaztesinde "Halk Şiirinde Toplumsal Olaylar ve Başkaldırmalar" konulu bir yazı dizim yayımlanmıştı. Yazıdizisi devam ederken, gaztelere (Milli güvenlik Kurulu) imzalı bir tehdit bildirisi yollanıyor; kimi gazteler bunu salt haber olarak verirke, Demokrat gaztesi yazarlarından doğrudan tanıdığım saygın demokrat Emil Galip Sandalcı, bu bildiriyi tümü ile köşesine taşıyordu. O zamanlar henüz Ergenekon adı kullanılmıyordu; ancak bir çok katliam TİT (Türk İntikam Tugayı) ve Etko(Esir Türkleri Kurtarma Ordusu) adına gerçekleştiriyordu.

Bu bildirimi 21 şubat 1980 tarihli Demokrat gaztesinde ve haber olarak diğer kimi gazetelerde yayımlanmasında sonra, bilinen Milli Güvenlik Kurulu adına bir açıklama yapılyor; bu bildirinin kesinlikle kendilerine ait olmadığı belirtiliyor ve bu açıklamada 23 şubat tarihli gazetelerde yansıtılıyordu.

Oysa resmi Mgk nın bu üslupta bir bildiri yayımlamayacağı açıktı. ancak, bildirin sahibi, bu ismi kullanma yetkisini kendinde gören hangi güç olabilirdi?..
Herhalde, ozamanki bilgilerle Devlet içi terör örgütlerinin de kendilerine özgü bir Mgk larının bulunduğunu bilinmiyordu.Ankara 5,2,1980

Sayın Halkımıza DUYURU...

Asil,Milliyetçi ve Dini Bütün Halkımız...

22 ocak 1980 tarihinde Ankara da toplanan milli Güvenlik Kurulu muz, aşağıda gösterilen kararları almıştır. Saygı ile bilgilerinize arz ederiz.


a) 24 aralık 1979 tarihinde Kahramanmaraş olaylarını bahane ederek, ayaklanma girişiminde bulunan Alevi-Kızılbaş kızıl bölücü köpeklere hadleri bildirmiştir. Olay dolayısı ile açığa alınan tüm öğretmenler Alevi Kızılbaşalardır. Göz altına alınan, işkenceye tabi tutulan, ırzına geçilen tüm öğrenciler yine Alevi Kızılbaşlardır.
Gerek Ankara ve gerekse diğer illerde aranan evler, tamamen Alevi Kızılbaş evleridir. Son günlerde İran olayları dolayısı ile artan Şii tehlikesi büyük boyutlara ulaşmıştır. Bu büyük tehlikeyi önlemek için aşağıda gösterilen tedbirler alınmış olup, bu tedbirlerin uygulanmalarına devam edilecektir.

1) ”Kurtarılmış bölge” adı verilen Alevi-Kızılbaş mahalleleri bundan böyle Ordu birliklerinin de yardımı ile aranacaktır. Bu aramalar sırasında gözdağı vermek için Alevi-Kızılbaş köpeklere gereken her türlü kötülük yapılacaktır.

Kızıl bölücü Alevi-Kızılbaş köpeklere çeşitli suçlar isnat edilecek, evlerinde bulunan her türlü kitap “yasak” olduğu gerekçesi ile toplanacak, evlerde arama yapılırken tüm ev halkı dışarı çıkarılacak ve hırsızlık yapılmasına göz yumulacaktır. Bu tür uygulamalar halen Ankara da Çalışkanlar Mahallesi, Keçikıran, Tepecik, İncirli gibi Alevi-Kızılbaş “Kurtarılmış Mahalle”lerinde başarı ile uygulanmaktadır.

2) 1969 yılıda Erzurum Atatürk Üniversitesi ile İstanbul Çapa Yüksek Öğretmen Okulun da başalayan ve gün geçtikçe şiddetlenerek devam eden, Alevi Kızılbaş öğrencilerin okullarından atılmalarına sürale devam edilecektir. Bunun için güvenlik kuvvetlerince gereken tüm kolaylılar gösterilecektir. Halen buna örnek olarak Erzincan, Elazığ, Malatya, Muş, Sivas ve Yozgat illerindeki okullar gösterilebilir.

3) Bundan böyle taktik değiştirilecektir. Evvelce olduğu gibi (1976-1979), camilere veya AP, MHP gibi sağ partilerin şubelerine bomba atıp, Alevi-Kızılbaş köpeklerin ev ve işyerlerine veya kendilerine saldırmak yerine Alevi-Kızılbaş bölücü köpeklerin bulunduğu "Kurtarılmış Bölgelerdeki karakol, askeri kışla veya vilayet konağı gibi yerlere bombalar atıp, (Alevi-Kızılbaşları Devlete İsyan Ediyor, Devlete Karşı Geliyor, Devleti Yıkmaya Çalışıyorlar) gibi gösterip saldırılara geçeceğiz.

4) Brezilya daki "Ölüm Mangalrı" gibi, Türkiye de de Alevi- Kızılbaş köpeklere karşı kullanımka üzere, (Asker, polis, Sivil) üçlüsünden müteşekkil bir birlik kurulmuştur. Bu "Ölüm Mangaları" Alevi- Kızılbaşların yoğun olarak bulunduğu "Kurtarılmış Bölge lerde gayet başarılı bir şekilde görev yapmaktadırlar.

Alevi- Kızılbaş köpeklere karşı kurulmuş bulunan "Ölüm mangaları"ndan yapıklarından dolayı hiç bir şekilde hesap sorulmayacaktır. Bu birlik mensuplarının, Alevi- Kızılbaş köpeklere işkence yapmalarına, evlerinden kıymetli eşyalar çalmalarına, gerektiğinde onları öldürmelerine göz yumulacaktır.

5) Seslerini fazla yükselten veya Alevi-Kızılbaş köpeklere yapılanları Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden dile getirenlere veya basın yoluyla bu işi yapmaya kalkan, Alevi Kızılbaşparlamenterlerden Hayri Öner (ADANA), Azimet Köylüoğlu(Sivas), Veli Zeren (Yozgat) ilk fırsatta ortadan kaldırılacaktır.

6) Bazı illerde ve ilçe merkezlerinde Alevi-Kızılbaş köpekleri birbirine düşürmek için provokasyon olaylar yaratılacak, sahte ihbar ağları kurulacaktır. Şimdilik bu iş için pilot bölge olarak, halkının %99 u Alevi-Kızılbaş olan Tunceli ile, %70 i alevi Kızılbaş olan Erzincan illeri ile, Ankara nın Alevi Kızılbaş semtleri olan “Kurtarılmış Bölgeleri” seçilmişler ve uygulamalara başlanmaıştır. Alevi Kızılbaş köpeklerin “Fraksiyon Çatışmaları” adı altında birbirine kırdırılmaları için gereken her şey yapılacaktır.

7) Sivas tan öte, Alevi Kızılbaşların yoğun olduğu bölgelerde, bir tek Alevi kızılbaş emniyet görevlisi bile bırakılmayacaktır. Halen görevde olanlar ise Batı Anadolu daki küçük merkezlerde pasif görevlere verilecektir. halen Emniyet Teşkilatında görev yapmakta olan 2500 Alevi - Kızılbaş polisin görevlerine en kısa sürede son verilecek bunların yerine 7500 ülkücü Ehl i Sünnet polis memuru alınacaktır.

8) Alevi-Kızılbaş memur ve işçiler sudan sebeplerle, hiçbir ciddi gerekçe göstermeden, işten çıkarılacak veya açığa alınacaklardır.

9) Alevi-Kızılbaş parlamenterlere gelen-giden tüm heyetler (Millet Meclisi’de) kontrol edilecek, bunların ev ve işyeri telefonları dinlenecek, kendilerine gelen mektupların sadece önemsiz bir kısmı teslim edilecek, diğer kısmı imha edilecektir. Ayrıca, bu mektuplarda, kendilerine yapılan baskılardan şikayet eden Alevi-Kızılbaşlar hakkında gereken her türlü tahkikat yapılacaktır. Alevi-Kızılbaş semtleri olan “Kurtarılmış Bölgeler” de posta hizmetleri kasıtlı olarak aksatılacaktır.

10) “Kızıl Bölücü” sözleri, gerek basında ve gerekse politikacılar tarafından Alevi-Kızılbaşalar’ı ima etmek için kullanılacaktır. POL-DER deyince akla Alevi-Kızılbaş polisler getirilecek ve böylece Sünni Mezhebine mensup polislerin bu dernekten ayrılmaları sağlanacaktır. “TIKKO” ve “Dev- Yol” adlı çeteler basında bilhassa Alevi- Kızılbaşlar’a maledilecektir. (Bu konuda Hürriyet, Günaydın ve Tercüman gazeteleri ile anlaşmaya varılmıştır).

Sonuç olarak, asil milletimiz bilmelidir ki, tüm baskı, işkence ve soykırımlara rağmen, solcu olmakla ve Chp’ye oy vermekte ısrar eden Alevi-Kızılbaş köpeklere karşı bu yıl içinde “Endonezya” tipi bir “SOYKIRIM” kaçınılmaz görünmektedir. Yüce milletimizin bekası, Ulu Devletimizin varlığı için, Milli Güvenlik Kurulu olarak elimizden ne gelirse yapacağımızdan, Aziz Milletimizin hiçbir şüphesi olmamalıdır.


Saygılarımızla Milli Güvenlik Kurulu


Devlet kurucusu anlı-şanlı Chp, iki satte Kıbrıs a çıkmakla böbürlenen Ecevit yönetimindeki Chp, dört günde mazlum Alevi Kürtler in imdadına yetişememişti!..

Kaynak: Mehmet Bayrak Alevilik- Kürdoloji-Türkoloji Yazıları
Sponsor Reklamlar

ozgurkursun44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti