Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15.12.11   #4
munzuro
Üye
Üye
Nereden: izmir
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Tunceli Üniversitesi'ne Alevi dedesi atandı

Pir Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Güzel bir gelişme, inşallah Ali Ekber Yurt Dedenin görevinde başarılı olmasını ve İzzettin Doğan gibi olmamasını diliyorum. Yolu açık, Xızır yoldaşı olsun. Hayırlı olsun.

canlar, Pirlerimiz tüm tarih boyunca Hakk ve Hakikattan ayrılmadılar. Yol için nice kurban verdiler... İmam Hüseyin duruşunu gösterenler, Hakkı terk etmeyenler her bir badireye rağmen bu Yolu günümüze taşıdılar.

gerçekte günümüzde durum iç açıcı değildir. Yol süren Pir ve talip sayısı fazla değildir. alevilik bir Yoldur ve gerçekleşebilmesi için Yolun yaşanması gerekir. bu da Talip ile mümkündür.

Pir olmak, o makama layık olmak hiç kolay değildir. tabi Talip olmakta... Yol'un esasları her çağda geçerlidir. kır toplumu olsa da, kent toplumu olsa da bu böyledir.

zamanımıza bakıyoruz Yol ehli olan Pir ve talip oldukça azalmış. bu durup dururken olmadı tabi. yüz yıllardır vurula vurula ocaklar daraltıldı, işlemez hale getirildi.

ben ne yazık ki iyimser olamıyorum. bin melle alımı gündeme geliyor ve aliekber yurt dede de Tunceli üniversitesine atanıyor...

Taliplerin rızası var mıdır?

bence bizim atamalara değil, rahat bırakılmaya ihtiyacımız var. bu ülkede ki her inanç gurubu için geçerlidir. şimdi devlet din işlerinden elini çeksin diyoruz, kabul görmüyor bir de Dedelerimiz bir yerlere memur olarak atanıyor..

bu durum Diyaneti ve kadrolarını tartışma konusu olmaktan çıkaracak, dahası Pirlerimiz birilerinin memuru durumuna getirilecektir.

bin melle ne hesapla diyanet kadrosuna atanıyor?

Ali Ekber Yurt dede niçin memurlaştırılıyor?

Yol aşk ile sürülmekteydi. bizim yol "Ruhbana" yer vermemiştir ve Yol önderleri olan Rehber, Pir ve Mürşitler aynı zamanda tarlasında çiftçi, duvar ustası, marangoz, hayvanlarına çoban, işçi, mesleki anlamda memur, avukat, doktor vs. olarak hizmet ve üretim sürecinde yer alan aşk ehli insanlardı.

şimdi bizimde "Ruhbanımız" mı olacak? şimdi bizim Pirlerimiz de üretmeden, milletin Rızalığı olmadan kendilerine ödenen maaşlarla mı yaşayacaklar? kim karar veriyor yetmiş milyonun bütçesinden Pirlere de para aktarmaya?

Diyanetin hazır ve hak etmeden yiyen kadrolarından farkı ne olacak Pirlerimizin?

Pirlerimiz aşk ehli olarak Yol sürmeğe, hizmet etmeye, Hakk'a talip olmaya devam etmelidirler.

üç beş ya da üç yüz beş yüz Pir bir yerlere atansa da pek hayırlı olmayacak, parayı veren efendi olarak yönlendirmeye çalışacak, buna uymayan olursa tasfiye edilecektir.

devlet inanç işlerinden elini çekmelidir talebimiz en doğru yaklaşımdır. aksi tutum tükenişe, Rızalık yolundan kopuşa götürecektir.

içine düştüğümüz bu durum hüzün vericidir. ve haklı olarak eleştirdiğimiz her konuda sözlerimiz ağzımıza tıkılacaktır.

dönüp tarihe ve bu güne bakalım, devletin inanç kimliklerine nasıl baktığını, ne amaçla değerlendirdiğini bir düşünelim...

hayırlı değil canlar hayırlı değil!!!

aşkı niyazlarımla
Sponsor Reklamlar

Konu munzuro tarafından (16.12.11 Saat 10:50 ) değiştirilmiştir.
munzuro isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti