Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26.11.11   #41
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Cevap: Aleviler Atatürk için yas orucu tutacaklar


alikulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sizden rica ediyorum,Atatürk hakkında bilmeden ,başkalarının anlattığı yanlış bilgilerle bu şekilde düşünmeyiniz.

Dersim olayında Atatürk zaten ağır hastadır kaldıki Atatürk'ün etrafında her zaman Dersim'li insanlar vardı veAlevilere değer veriyordu ayrıca Dersim'de 1935 yılında insanlar aydınlansın,diğer yerlerdeki insanlardan geri kalmasın ,rahat yaşasınlar diye hem HALKEVİ açmış,hem de KÖPRÜ açılışı yapmıştır.

Atatürk yüce biri olmamış olsa ardaha Damal ilçesinde her yıl 15 haziran-15 temmuz tarihleri arasında dağda silüeti çıkmazdı.

Bugün hala Cemevleri'miz de Atatürk'ün resimleri asılıdır,sadece vatanı kurtaran bir kişinin resmi,ibadethanelere asılır mı?
hayır

Başkalarının anlattığı değil, Dersim belgelerinden bu kanıya vardım. Dersim olayında Seyid Rıza'nın idamının olduğu günler hastalığı yeni çıkmıştı. Yani kendisi olaylardan haberdar değildi. Dersim ile ilgili rapolarda söz konusu yerin Türkleştirilmesi ve Sünnileştirilmesi isteniyor. Bunu isteyen kim acaba???
Sponsor Reklamlar

__________________
İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır