Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24.11.11   #12
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54
Standart Cevap: alevi partisine ihtiyaç varmı ?

Sun's Son Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Liberal sol-sosyal demokrat (Anadolu Sosyalizmi ) çizgide Anadolulu değerlere Marx'ın sisteminden daha fazla sahip çıkan, zulme baş kaldıran iyi ve güzeli kutsayan bir Alevi partisi istiyorum. Hakkı hak edene verecek, 21.Yy'de Zülfikar işlemi görecek bir parti. Parlementerlerinin Alevi olması kesinlikle şart olmamakla ve içinde böyle bir teemmül bulundurmamakla beraber, Aleviliğin insan temelli inanç sistemini baz alarak siyaset yapacak. Belki parti amblemi bir bağlama olabilir. Bu tüm Aleviler bu partiye oy verecek demek değil, sünni kesimden de parti politikalarını destekleyen aydın kimselerin desteklerini alabilecek... Zaten sünni mutasavvıflar hakkında görüşlerimi daha önce belirtmiştim, onlar da böyle hakkaniyetli bir parti görünce destekleyeceklerdir. Br Anadolu partisi olacak! İşçinin, emekçinin, emeklinin, gayrimüslimin, mazlumun hakkını savunacak. Şimdiki çoğu sol temayüllü parti gibi bunları sömürerek rant elde etmeye kalkışmayacak! Che yerine Pir Sultan, Karl Marx yerine Hacı Bektaş'tan alıntılarla süsleyecek başkanı konuşmalarını... Daha önce de söylemiştim bir başlıkta. Daha gencim... Belki gelecekte.. kim bilir?

İşte benim gibi düşünen bir can... İşte Anadolu, tam da böyle bir harekete aç. Böyle bir hareket adam akıllı bir örgütlenmeye Türkiye'yi yükseklere uçurur.
Sponsor Reklamlar

İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti